wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2023, 17:27 komentarzy 4

(Fot. GKS Wikielec.)

Lider nie zgubił punktów na dalekim wyjeździe. Z kompletem oczek wracają z Białej Piskiej podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego. Piłkarze "Gieksy" pewnie i wysoko, 4:1, pokonali tam miejscowego Znicza, aktualnie jedną z drużyn ze środka ligowej tabeli.

22. kolejka forBET IV ligi
Znicz Biała Piska - GKS Wikielec (0-4) 1-4

0:1 - Oskar Kordykiewicz (12')
0:2 - Michał Jankowski (17')
0:3 - Michał Żukowski (38')
0:4 - Arai Kentaro (42', z rzutu karnego)
1:4 - Jakub Mosakowski (57')

GKS wyszedł na prowadzenie już w 12. minucie spotkania - wynik otworzył Oskar Kordykiewicz, któremu asystował Arai Kentaro. Już 5 minut później goście prowadzili 2:0 - to za sprawą celnego strzału Michała Jankowskiego; asystę tym razem zapisał na swoje konto Rafał Kujawa. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców Wikielca wpisali się Michał Żukowski i Arai Kentaro - ten drugi zdobył bramkę z rzutu karnego po tym, jak faulowany był Oskar Kordykiewicz.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym, honorowym trafieniem. W drugiej odsłonie wynik spotkania 22. kolejki ustalił na 1:4 zawodnik Znicza Jakub Mosakowski. To była bardzo udana sobota GKS-u; ekipa z gminy Iława wraca z drugiego krańca województwa w doskonałych nastrojach!

GKS Wikielec: Rutkowski - Kacperek, Jajkowski, Kordykiewicz, Żukowski, Rosoliński, Otręba, Jackowski, Jankowski, Kentaro, Kujawa. Trener: Damian Jarzembowski.

Za tydzień "Gieksa" zagra u siebie. 29 kwietnia przed własną publicznością podejmie Romintę Gołdap.