wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 maja 2023, 15:01 komentarzy 1

Iławianin Wojciech Galiński na drugim stopniu podium Mistrzostw Polski w Strzelectwie Długodystansowym Long Range 2023. (Fot. Archiwum prywatne.)

Strzelali na medal! Wojciech Galiński z Iławy i Marcin Świdziński z Nowej Wsi zapisali na swoje konta sukcesy na Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Długodystansowym Long Range 2023.

Zawody rozegrano w dniach 20-21 maja w Orzyszu. Uczestników imprezy, odbywającej się pod patronatem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, gościli organizatorzy: Strzelecki Klub Sportowy "Bielik" w Dźwierzutach, Fundacja "Oręż" w Ełku oraz 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego.

Nie zabrakło sukcesów naszych reprezentantów.

W klasyfikacji indywidualnej w klasie open w trójboju na dystansie 300/600/800m drugie miejsce zajął iławianin Wojciech Galiński. Mieszkaniec naszego miasta zdobył 270 punktów na 300 możliwych. Zwycięzcy, Tomaszowi Piątce z klubu VIS Zamość, który z wynikiem 271 punktów zdobył mistrzostwo Polski, ustąpił zaledwie jednym punktem!

Na tym nie koniec, bo ten sam zawodnik wraz z Marcinem Świdzińskim z Nowej Wsi zdobyli jeszcze trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w klasie open w trójboju na dystansie 300/600/800m.

Obaj panowie trenują w klubie strzeleckim GWARD Kwidzyn. Gratulujemy im sukcesów i życzymy wielu kolejnych!

Zdjęcia: archiwum prywatne.

Wojciech Galiński zapisał na swoje konto sukces indywidualny.

Wojciech Galiński z Iławy i Marcin Świdziński z Nowej Wsi razem zdobyli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej (na zdjęciu z dolnym rzędzie, odpowiednio trzeci i drugi od lewej).