REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2015, 20:35

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Minął nieco ponad miesiąc od pierwszego pasażerskiego kursu pociągu Pendolino w Polsce. To dobry moment na wyciągnięcie pierwszych wniosków. Wskaźnikom przyjrzał się Adrian Furgalski, ekspert rynku kolejowego z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, który chwali Pendolino za punktualność i stan techniczny, a gani za wożenie powietrza.

CHOROBY WIEKU DZIECIĘCEGO POCIĄG PRZECHODZI ŁAGODNIE

POCIĄG WOZI POWIETRZE. WINNY JEST SYSTEM SPRZEDAŻY BILETÓW

W raporcie przygotowanym przez eksperta czytamy, że zainteresowanie przejazdami Pendolino mogłoby być dużo większe. Ze statystyk wynika, że podczas pierwszego miesiąca kursowania pociągi były zapełnione jedynie w połowie. Adrian Furgalski uważa, że jest to wina złego systemu sprzedaży biletów, które na krótko przed odjazdem pociągu można kupić za cenę maksymalną, podczas gdy przewoźnikowi powinno zależeć na sprzedaniu jak największej liczby miejsc, choćby za kilka złotych. Tymczasem tuż przed podróżą bilety kosztują najwięcej, czyli 150 złotych. Niezdecydowani podróżni wybierają wtedy tańszy transport kołowy.

HANDLOWA TAJEMNICA

GRZYWNĄ W ZAGRANICZNEGO TURYSTĘ

W ciągu miesiąca sześć osób musiało za podróż zapłacić 650 złotych. Tyle wynosi opłata za wejście na pokład Pendolino bez ważnego biletu. Zdaniem autora raportu, trzeba jak najszybciej zlikwidować tę karę, przede wszystkim ze względu na zagranicznych turystów, którzy są przyzwyczajeni do możliwości kupienia biletu na pokładzie pociągu, a poza tym - nie mają możliwości zrozumienia komunikatów o karze, bo te są nadawane wyłącznie po polsku. Ekspert uważa również, że istnieje techniczna możliwość sprzedaży biletów w pociągu, który nie jest w całości wypełniony.

PUNKTUALNOŚĆ NA PIĄTKĘ

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5641 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)