REKLAMAmbank2
Paszynin2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lipca 2017, 08:37 komentarzy 26

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Takich protestów jak ten, który przed siedzibą Sądu Rejonowego w Iławie zgromadził w czwartek około 120 osób, może być w naszym mieście więcej. W swoim przemówieniu organizatorka manifestacji iławianka Dominika Kasprowicz podkreślała, że to okazja, by zacząć budować w Iławie "wspólnotę, oddolny ruch oporu" wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie liderka zgromadzenia przyznała, że frekwencja w Iławie nie świadczy o masowym poparciu mieszkańców dla postulatów protestujących. "Ludzie nie rozumieją, co się dzieje, musimy ich edukować" - oceniła.

W ocenie Dominiki Kasprowicz żyjemy już w państwie autorytarnym. Liderka czwartkowego protestu zorganizowanego przed iławskim sądem nie miała wątpliwości, że szanse na zatrzymanie wprowadzanych przez PiS zmian w sądownictwie są już nikłe. Jedno z haseł protestów to co prawda "Chcemy weta", ale w ocenie Kasprowicz Prezydent RP Andrzej Duda, do którego należy decyzja w tej sprawie, jest tylko "kukiełką, marionetką".

- Jest już pozamiatane, witamy w dyktaturze - stwierdziła. - Pozostaje nam wyjść na ulice, protestować, nie poddawać się. PiS boi się tylko siły, a siła jest w ludziach, którzy wychodzą na ulice. Interes państwowy przedkładają oni ponad swój własny. Wkrótce nie pozostanie nam nic innego, jak tylko masowo wyjść na ulice.

Temperatura przemówienia była wysoka, Kasprowicz prognozowała nawet, że w Warszawie stanie wkrótce "polski Majdan".

Dominika Kasprowicz odniosła się też do frekwencji, przyznając, że w Iławie bardzo daleko do masowego poparcia dla postulatów protestu.

- 90% społeczeństwa nie rozumie tej sytuacji - oceniła. - Jedyne, co możemy robić, to rozmawiać, edukować, tłumaczyć. PiS zabrał nam sądy przez chwilę naszej nieuwagi, przez ostatnie lata było nam po prostu za dobrze, ludzie są uśpieni. Trzeba zacząć od nauczania tych osób, których tutaj z nami nie ma, a powinny być.

Rozmawiać z tymi, którzy myślą inaczej, głosować w wyborach i budować lepszą opozycję, bo ta dzisiejsza praktycznie nie istnieje - takie rozwiązania na przyszłość widzą uczestnicy manifestacji.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

26Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Janek 26 ponad rok temu

  Mam taką prośbę do redaktorów ninejszego serwisu. Skoro o protestach przeciw zmianach sądownictwa pisaliście to chyba również dla obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej wypadałoby podać choć krótki wpis drugiej strony (nie mam na myśli tutaj rządu), która to zamiast wychodzić na miasto stworzyła ninejszą petycję: https://www.petycjeonline.com/... Wg mnie tak się powinno robić, chyba, że macie inne zdanie w tej kwestii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 25 ponad rok temu

  Mam drobne pytanie do pani "Nataszy". O jakim to "KEDYWIE" bredzi pani w swej wypowiedzi? Jaki to "KEDYW" miałby się powtórzyć? Nazwa Kedywu pochodzi od Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej walczącej w czasach okupacji z hitlerowcami. Pani "Nataszo" - dobra rada. Jak się zaczyna coś pisać na publicznym forum to dobrze jest zawsze wiedzieć o czym się pisze. Inaczej pani "Nataszo" można wyjść na kompletną idiotkę. Pani właśnie się to udało. Gratuluję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oko 24 ponad rok temu

  Jakie brawo! Targowica chce doprowadzić do rozlewu krwi i zepchnąć kraj na pozycje niewolnicze. Kobitce grozi postępowanie dyscyplinarne za uchybienie w zawodzie nauczyciela. Nauczyciel jako funkcjonariusz nie może uczestniczyć w tego typu imprezach. W przypadku naruszenia prawa jego przełożony jest zobowiązany do złożenia zawiadomienia do rzecznika dyscyplinarnego przy wojewodzie. Karą może być nawet wydalenie z zawodu. Niezależnie od tego policja może wszcząć dochodzenie w sprawie kilku Art. Kodeksu karnego m.in. do podżegania i namawiania do aktôw o charakterze terrorystycznym. Tak to wygląda Panie mądralo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Henryk.J. 23 ponad rok temu

  Przeraża mnie wypowiedź Miansarowej " nazwisko wskazuje na pochodzenie tej kobiety" mówi językiem wściekle pisowskim. Hieny droga pani to w Afryce , zawsze może pani do nich dołączyć , charaktery pasują . A poza tym jesteś kobieto podszyta wielkim tchórzem , trzęsiesz się ze strachu i snujesz jakieś apokaliptyczne brednie , nie wymądrzaj się bo Nostradamusem to ty nie będziesz. Inne wpisy podobne tej kobiety mówią o tym , że Iława to mała , zapyziona mieścina.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 22 ponad rok temu

  Brawo Iława! Precz z dziadostwem, byle do wyborów i wszystko przywrócimy do cywilizowanej normy! Precz z takim pseudo rządem i pseudo prezydentem! Wstyd na cały świat!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Informator 21 ponad rok temu

  Nieoficjalnie dowiedziałem się od jednego z dziennikarzy sprzyjającego partiom opozycjnym,że ekipa żądza po reformie ustawy o sądownictwa ma dokonać zatrzymań i aresztowań wszystkich protestujących w sandałach w całej Polsce!!! ...to już chyba przesada!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natasza Miansarowa 20 ponad rok temu

  Jest burdel, hieny czekają na polanie się krewi, by się napoić. To wy tam stojący na tę krew czekacie. Obyście nie żałowali, obyście. Bo jeśli iskra wybuch wznieci, to wypełni się w Polsce apokaliptyczne rozliczenie, rozliczenie bez sądów. Pamiętajcie - ROZLICZENIE BEZ SĄDÓW. Wyciągną was ze wszystkich nor i kryjówek - PAMIĘTAJCIE! BŁAGAM WAS - odstąpcie, bowiem powtórzy się KEDYW. Żaden Kardynał ani Prymas już nie pomoże. Tych autorytetów już nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żelazo 19 ponad rok temu

  Kim jest ta kobieta, która nawołuje ludzi do wojny? Co to ma być? Przecież ta nauczycielka popełnia przestępstwo przeciwko demokratycznemu państwu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Manna 18 ponad rok temu

  Na Majdanie gineli ludzie.... ta kobieta postradała zmysły? Chce rozlewu krwi w Polsce? Ona przecież jest nauczycielką nie powinna wypowiadać się publicznie w ten sposób! Co na to kuratorium!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ankusia 17 ponad rok temu

  co ta kobieta za głupoty wciska ,a społeczenstwo słucha i przytakuje.zgroza ,a według tej pani kto miałby żądzić PO,czy nowoczesna i rozgrabić jeszcze co zostało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 16 ponad rok temu

  PiS będzie rządził przez dekady nie dzięki zawłaszczeniu SN,tylko dzięki tak słabej i ośmieszonej opozycji.Ludzie którzy wychodzą na ulice maja w tym jakiś interes, a inni są ogłupieni przez TVN i POLSAT. Wstyd Iławo. Nauczyciele którzy biorą udział w tym ulicznym cyrku powinni być natychmiastowo zwolnieni by nie ogłupiali dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obaerwator 15 ponad rok temu

  Życzę młodym być stanęli przed sądem np. Pracy wtedy dopiero by przejrzeli na oczy. Polecam, ciekawe doświadczenie. Dziwią mnie nocne wędrówki ze świecami. Gdy dwa lata temu PiS organizował miesięcznice z pochodniami PO nazywało to początkiem faszyzmu. Za wzywanie do rozruchów jest karalne i mam nadzieję, że tak się stanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 14 ponad rok temu

  Teraz się rządzi sondażami. Skoro jest tak źle to dlaczego jest tak: http://ewybory.eu/sondaze/... I dlaczego rośnie? Demonizacja pisu się nie sprawdza, a rozwiązania siłowe mogą co najwyżej spowodować kolejny rozbiór Polski.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 13 ponad rok temu

  Nie życzę sobie żadnych majdanów, krwi na ulicach i ofiar śmiertelnych. Ukrainie na dobre to nie wyszło, ale tutaj trzeba trochę refleksji. Kto z protestujących weźmie na siebie odpowiedzialność za uruchomienie destrukcji? Mamy za dwa lata wybory i wtedy PiS rozliczymy za obecne działania. Nie inaczej. Autorytety i celebryci nawołują do protestu, ale sami się nie pojawiają. Dla mnie każde życie jest warte i nie jest to "tylko statystyka" jak to powiedział jeden pan. Do tego 120 osób w stosunku do 33 000 osób to raczej niewielka frekwencja. Czy pani Kasprowicz również uważa się za "wyjątkową kastę" że chce pouczać te 90% nierozumnego społeczeństwa?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 12 ponad rok temu

  Byłem na tym zgromadzeniu. Byłem, bo tak trzeba. Było kilka ciekawych i wzruszających wystąpień. Pewien turysta spoza Iławy dziękował zgromadzonym iławianom za ich przybycie ponieważ obawiał się, że sam będzie musiał manifestować przed iławskim sądem. Padł w pewnym momencie zarzut, że to wszystko co się ostatnio złego dzieje w naszej Ojczyźnie jest zupełnie obojętne ludziom młodym. Na te słowa wystąpił pewien młody chłopak, którzy z przejęciem stwierdził, że wcale tak nie jest. Ale najbardziej wzruszającym momentem zgromadzenia było wystąpienie młodej dziewczyny, która ze łzami w oczach powiedziała dlaczego przyszła. Przyszła bo musiała, gdyż obecna władza uderza swym postępowaniem także w ludzi młodych. Ale najważniejszym elementem spotkania była właśnie liczna i aktywna obecność ludzi młodych, którzy stanowili co najmniej połowę osób obecnych pod iławskim sądem. Na filmie ich wielu nie widać, ale w rzeczywistości tam byli. Dziękuję Im za to, bo tak trzeba. A z tymi, którzy na tym forum zamieścili swe głupie i prymitywne komentarze nie ma co polemizować. Szkoda na to czasu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Teresa 11 ponad rok temu

  A ja byłabym szczęśliwa, gdyby Pani Dominika uczył moje dziecko! Nie chowa głowy w piasek tak jak inni, obrażający ją oraz pozostałe rozsądne osoby, będące na manifestacji. Obrażacie, a nie podajecie rzadnych argumentów. Niech się Pani nie poddaje i organizuje manifestacje. Gratuluję odwagi wszystkim tym, którzy byli pod sądem. W małym mieście trudniej o odwagę. Niech każdy manifestuje tam gdzie mieszka, a jak nie może to niech wspiera przez internet, teraz każdy go ma. Pozdrawiam Was wszystkich.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapelus 10 ponad rok temu

  Ułaaa, proponował bym zająć się czymś, np. rozwiązywaniem krzyżówek czy obejrzeniem powtórki Wspaniałego Stulecia a nie wiecznie manifestować. Czy aż tak nudne życie macie? Normalni ludzie w domu siedzą i wolą spędzić wolny czas z rodziną...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 9 ponad rok temu

  Jakby takie coś miało uczyć moje dzieci w szkole to bym je przeniósł do innej klasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k0z4k 8 ponad rok temu

  Wracaj lepiej do szkoły...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Senator stanu 7 ponad rok temu

  Pan Paczkowski postanowil przyprowadzić wycieczke hahahaha a ta nauczycielka niech wraca do szkoly a nie szuka rozglosu na mieście

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 6 ponad rok temu

  Do Szanownej Organizatorki Droga Pani, Patrząc na to wszystko co się dzieje w naszym ukochanym kraju to chce mi się zyga... Pani strajkuje a tak naprawdę, Iława jest mało Znaczacam mieścina. Jak dla mnie to wszystko.... Aj szkoda słów.... bo człowiek nie potrzebnie traci nerwy. Patrząc na to wszystko, to szkoda mi tych wszystkich którzy walczyli z honorem i nasza Polskę poprzez Zabory a zaprzestając na komunie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxx 5 ponad rok temu

  Taka osoba uczy nasze dzieci ... brak słów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 4 ponad rok temu

  Proszę o konkretne informacje czym się przejawia ta dyktatura? Ilu sędziów zostało aresztowanych? Proszę mnie nie obrażać i nie pouczać co się dzieje bo mam swój rozum i nie potrzebuję "edukacji". Rozumiem, że stwierdzenie o "nadzwyczajnej kaście ludzi" nie była gołosłowne. Zwracam uwagę, że ostatni Majdan skończył się dla kraju, w którym został wywołany tragicznie. Czy tego chcemy na naszym terenie? Życia w strachu i chowania się w piwnicach w trosce o własne życie z uwagi na działania wojenne? Nie, nie chcemy. Władzę obecną rozliczymy za jakiś czas w demokratycznych wyborach, a nie w wyniku krwawego przewrotu. Nie ma zgody na to. Nie będziemy wychodzić, a wręcz przelewać krwi. Za dużo było w Polsce wojen, niewoli i ucisku przez wieki wieków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pisior 3 ponad rok temu

  Uwaga pisiory, światła elita będzie nas edukować i nauczać! To Państwa zdaniem można nazwać dyskusją, debatą, rozmową, wymianą poglądów? Pouczanie z poziomu mądrzejszego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 2 ponad rok temu

  Walczą żeby było jak było

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mic 1 ponad rok temu

  Jak mozna nawoływać do polskiego Majdanu, trzeba byc niespełna rozumu. Co za kretynka, niewiarygodne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6473 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)