(Fot. Mariusz Hejka. )

W meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Jeziorak Iława podejmował dzisiaj na własnym boisku wyżej notowany, III-ligowy Motor Lubawa. Zapowiadała się walka Dawida z Goliatem – i tak też było. W tej potyczce to Dawid okazał się lepszy.

Zawzięta walka o każdą piłkę z obydwu stron i głośny doping grup kibicowskich obydwu drużyn mimo złej pogody sprawiły, że spotkanie mogło zainteresować każdego przybyłego na stadion. Jeziorak objął prowadzenie już w 9 minucie po strzale głową grającego trenera Wojciecha Figurskiego. Nieco ponad 10 minut później było już 2-0 dla gospodarzy. Asystę zanotował Daniel Madej, bramkę w same okienko zaliczył Jarosław Rzeźnikiewicz.

Motor cały czas walczył o zdobycie kontaktowego gola i podjęcie walki o zwycięstwo. Gra na wilgotnej, śliskiej nawierzchni obfitowała w groźne wejścia, częste faule.

Druga połowa to dalszy ciąg zaciętej walki. Jeziorak podwyższył wynik po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Daniela Madeja. Motor do końca walcząc o bramkę honorową, osiągnął swój cel po 80 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Jezioraka.

Jeziorak zrobił swoim kibicom wielką niespodziankę, awansując do następnej rundy, gdzie zapewne także trafi na wyżej rozstawionego przeciwnika. Czy znów Dawid pokona Goliata? Czas pokaże. Losowanie następnej rundy odbędzie się 15 maja.

Jeziorak Iława – Motor Lubawa 3-1 (2-0)