wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 maja 2017, 17:37 komentarzy 1

(Fot. Mariusz Hejka.)

W szesnastej kolejce rozgrywek piłkarskiej A klasy Jeziorak Iława podejmował na własnym stadionie wicelidera z Ząbrowa. Był to mecz na szczycie, a zarazem lokalne derby tej klasy rozgrywkowej. Drużyna gości wyraźnie zmobilizowała się na to spotkanie, dzielnie stawiając czoła liderowi rozgrywek.

Pierwsza połowa spotkania to zacięta walka w środku pola, wymiana akcji po obydwu stronach. Prowadzenie dla iławskiego Jezioraka w 24 minucie dał Rafał Kuchnik. Goście nie poddali się, doprowadzając do remisu w 36 minucie po golu Macieja Pietruszewskiego. Utrzymujący się do przerwy remis 1-1 zmusił iławian do zmian tuż po wznowieniu gry.

Jeziorak wzmocnił ataki na bramkę gości, co przyniosło efekt w postaci gola – zdobył go silnym uderzeniem z dystansu kapitan Jeziorowców Krzysztof Kressin. Jak na mecz dwóch liderujących drużyn przystało, spotkanie było zacięte do samego końca. Jeziorak przypieczętował zwycięstwo w doliczonym czasie, kiedy to Galas dobił piłkę po strzale Rzeźnikiewicza.

Jeziorak dzięki zwycięstwu powiększył przewagę nad rywalami i już tylko kataklizm mógłby odebrać iławianom wymarzony awans.

Jeziorak Iława – Osa Ząbrowo 3-1 (1-1)

Bramki dla Jezioraka: Rafał Kuchnik, Krzysztof Kressin, Radosław Galas.

Bramka dla Osy: Maciej Pietruszewski.