REKLAMAipb_nowa

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lipca 2016, 21:38 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Szkoda, że tylko około 30 osób skorzystało z zaproszenia na sobotni koncert olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua. - Naszym celem jest to, by za sprawą piękna muzyki publiczność choć na chwilę mogła zapomnieć o codzienności, o świecie na zewnątrz - mówił prowadzący koncert muzyk. W Iławie ten cel z pewnością udało się osiągnąć.

Zespół Pro Musica Antiqua wystąpił w iławskim kościele pw. Przemienienia Pańskiego w sześcioosobowym składzie (śpiew, klawisze, flet, fagot, obój, wiolonczela). Muzycy zaprezentowali program "Od baroku do współczesności", przybliżając publiczności dorobek najwybitniejszych europejskich kompozytorów. Jednym z ostatnich wykonanych podczas koncertu utworów była wyjątkowa aranżacja jednej z najpiękniejszych kompozycji muzyki kościelnej - pieśni "Ave Maria".

Koncert odbył się w ramach projektu "XXIV Koncerty Letnie", w ramach którego pod honorowym patronatem marszałka województwa muzyka europejska prezentowana jest w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur.

Fot. Info Iława.

abs2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Anna 4 ponad rok temu

  Byłam dwa lata temu na koncercie. Była dużo lepsza solistka. Szkoda. Myślałam, że znowu ją usłyszę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~waldir69 3 ponad rok temu

  Informacje o koncercie można było znaleźć choćby tu na infoilawa.pl Wydaje mi się raczej, że frekwencja to problem ogólnej wrażliwości muzycznej iławian, która "jest jak namiętne usta dziewczyny - w sam raz do wyrywania gwoździ z desek". A szkoda, bo koncert wykonywany przez wybitnych doktorów i profesorów muzyki był na bardzo wysokim poziomie, a w zróżnicowanym repertuarze, chyba każdy mógłby znaleźć coś dla siebie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 2 ponad rok temu

  A gdzie były informacje o zbliżającym się koncercie? Na pewno nie było ich na stronie ICK. Ta instytucja informuje tylko o koncertach muzyki biesiadnej i disco-polo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek z Gdańsk Airport 1 ponad rok temu

  To bylo ciasno...beka xD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6662 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)