REKLAMAwardrom
Media

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KWP w Olsztynie. )

Policja zatrzymała sprawcę brutalnego zabójstwa w Jawtach Wielkich niedaleko Susza. To Tomasz B., 18-letni sąsiad ofiar. Mężczyzna usłyszał już zarzut podwójnego morderstwa, przyznał się do winy, złożył też obszerne wyjaśnienia. Jak informują śledczy, pomiędzy nim a zamordowanym 61-latkiem doszło do nieporozumienia. 86-latka była przypadkowym świadkiem zajścia.

Morderstwo w Jawtach Wielkich było brutalne. 86-letnia kobieta zmarła wskutek gwałtownego duszenia, a jej 61-letniemu synowi zadano 17 ciosów nożem. Zagadka tragicznego zdarzenia, które 24 maja na posesji mieszkańców Jawt Wielkich odkryli sąsiedzi, jest już w większej części wyjaśniona.

W czwartek około godziny 6:00 rano na terenie Iławy zatrzymano 18-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie zabójstwa.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie oraz funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Olsztynie weszli do mieszkania w bloku jednego z osiedli w Iławie, gdzie zatrzymali 18-letniego Tomasza B. - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. - Mężczyzna, który pochodzi z tej samej okolicy, co ofiary i znał je osobiście, w trakcie przesłuchania oraz przeprowadzonej wizji lokalnej złożył wyjaśnienia oraz opisał okoliczności w jakich doszło do zabójstwa. Na obecnym etapie toczącego się postępowania śledczy ustalili, że 18-latek dokonał zabójstwa w wyniku nieporozumienia, do jakiego doszło między nim i 61-latkiem. Tomasz B. posiadanym przy sobie nożem zaatakował ofiarę, zadając jej liczne rany cięte. Obrażenia okazały się śmiertelne. Przypadkowym świadkiem tego zajścia była 86-letnia matka mężczyzny. 18-latek zaatakował także ją. Kobieta zginęła wskutek zadanych nożem ciosów i uduszenia.

18-latkowi grozi dożywocie, a na wyrok poczekać ma za kratkami. Dzisiaj (24 czerwca) prokuratura wystąpi do Sądu Rejonowego w Iławie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sam proces, który ruszy najprawdopodobniej za kilka miesięcy, toczyć się będzie przed Sądem Okręgowym w Elblągu. Prokuratura ma dysponować materiałem dowodowym, który nie pozostawia wątpliwości co do winy 18-latka.

- To śledztwo nie należało do łatwych. Po niespełna miesiącu, także dzięki żmudnej, drobiazgowej pracy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, udało się doprowadzić do ujęcia sprawcy. Taki rezultat z pewnością nie był kwestią przypadku - mówi Prokurator Rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki.

Dwie osoby, które również zatrzymano w czwartek, zostały już zwolnione. Nie można jednak wykluczyć, że dojdzie do kolejnych zatrzymań. Prokuratura jest na etapie weryfikowania i analizowania zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego.

Fot. KWP w Olsztynie.

 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6772 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)