REKLAMAMOZART
REKLAMADPK

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelnik. )

Dwie zupełnie od siebie niezależne, ale prowadzone w tym samym czasie inwestycje są przyczyną drogowych utrudnień, z jakimi borykają się użytkownicy biegnącej przez las drogi z Wikielca do osiedla Podleśnego w Iławie. Informację o tym, że droga jest nieprzejezdna, a mieszkańcy nie zostali o tym w stosowny sposób poinformowani, otrzymaliśmy od czytelnika na naszą redakcyjną skrzynkę. Jak potwierdziliśmy u przedstawiciela inwestora, roboty, które spowodowały nieprzejezdność drogi, dobiegają już końca.

- Chciałbym poruszyć temat drogi prowadzącej z Iławy do Wikielca po betonach - napisał do nas czytelnik. - Zaczął się tam remont, droga jest całkowicie rozkopana i od strony Iławy nie ma żadnej informacji o braku przejazdu. Jedyny znak, który ustawiono, stoi przy zakładzie stolarskim "Stybowski" w Wikielcu. Znak ten informuje o zakazie wyprzedzania, ograniczeniu prędkości do 30km/h i zwężeniu dróg. Przecież po tych głębokich wykopach i zawalonych ziemią betonach nie da się przejechać. Droga jest całkowicie wyłączona z ruchu. Dlaczego my, mieszkańcy wsi Wikielec, nie dostaliśmy żadnej informacji o takim remoncie i zablokowanej drodze?

W pierwszej kolejności w sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy w Iławie. Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego Krzysztof Portianko poinformował nas, że gminna inwestycja prowadzona w tym miejscu dotyczy jednie odcinka drogi należącego do gminy, tj. prowadzącego od głównej drogi w Wikielcu do lasu. Trwa tutaj przebudowa jezdni o długości 329 mb wraz z budową i przebudową chodnika o długości 268 mb.

- Sygnały od mieszkańców dotyczące utrudnień otrzymaliśmy w piątek. Inspektor, który odwiedził to miejsce, stwierdził, że droga na odcinku, gdzie prowadzone są zlecone przez nas prace, jest przejezdna - powiedział Krzysztof Portianko. - Stwierdzono też brak prawidłowego oznakowania robót budowlanych. Jest to odpowiedzialność wykonawcy, którego zobowiązaliśmy do wprowadzenia prawidłowego oznakowania.

Przyczyną większych trudności na dalszym odcinku drogi, od lasu do Iławy, jest inna inwestycja. Należący do Nadleśnictwa Iława teren dzierżawiony jest obecnie na potrzeby budowanej przez spółkę Orlik farmy wiatrowej w Truplu w gminie Kisielice, gdzie trzeba doprowadzić niezbędne instalacje.

Przedstawiciel inwestora poinformował nas, że droga w lesie zostanie udrożniona jeszcze dzisiaj (w środę), a zajęta droga gminna w czwartek. Na tym roboty związane z instalacjami dla farmy wiatrowej dobiegną końca. Z kolei opisana powyżej gminna inwestycja (która nie spowodowała nieprzejezdności drogi) potrwa jeszcze kilka miesięcy. Według dokumentacji przetargowej wykonawca ma czas na jej ukończenie do 15 września br.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7548 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)