REKLAMADPK

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Na zdjęciu ubiegłoroczna edycja „Niebieskiego Marszu”.)

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie ma swój iławski akcent. W piątek, 1 kwietnia, w naszym mieście po raz kolejny odbędzie się radosny „Niebieski Marsz”, wydarzenie dedykowane wszystkim rodzinom, w których żyje osoba autystyczna.

Dla autystyka sól może być kwaśna, śnieg może parzyć, a głaskanie sprawiać ból. Jak jednak zaznaczają eksperci, takie postrzeganie świata nie jest ani lepsze, ani gorsze i zasługuje na zrozumienie i akceptację. Przypomnieć o tym, że wśród nas żyją osoby z autyzmem, które mają prawo do życia w tolerancji – to cel „Niebieskiego Marszu”, który również w tym roku zagości w naszym mieście. Do uczestnictwa w wydarzeniu organizatorzy zapraszają uczniów klas integracyjnych iławskich szkół podstawowych oraz szkół specjalnych, a także wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta. Marsz odbędzie się z inicjatywy Justyny Laskowskiej - nauczyciela terapeuty z SSP nr 3, Wiesławy Klimek - nauczyciela z SSP nr 3 oraz Moniki Smolińskiej, mamy autystycznego ucznia tej szkoły.

Marsz wyruszy w piątek, 1 kwietnia, o godzinie 9:30 sprzed głównego wejścia do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Następnie uczestnicy przemaszerują chodnikami wzdłuż ulic Niepodległości i Mickiewicza oraz bulwarem dookoła Małego Jezioraka. Podobnie jak w ubiegłym roku oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta iławskiej „Budowlanki”. Marsz zakończy się przed halą sportowo-widowiskową, ale na tym atrakcje nie dobiegną końca.

Na hali do godziny 12:00 będzie trwał bal prowadzony przez Centrum Animacji z Bratiana. W programie znajdą się zabawy taneczne, malowanie twarzy i ludzkie maskotki. Będą również stoiska z watą cukrową i popcornem (do kupienia). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową, słodką niespodziankę. W imieniu organizatorów - zapraszamy.

Fot. Archiwum własne. W ubiegłorocznej edycji "Niebieskiego Marszu" w Iławie udział wzięło około 200 osób. Organizatorzy zapraszają także w tym roku. 

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6547 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)