wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:40

27 indywidualnych zawodników i pięć drużyn wzięło udział w rozegranych w niedzielę, 4 października, Powiatowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Podium zdominowali wędkarze reprezentujący miasto i gminę Lubawa.

W tym roku mistrzostwa naszego powiatu w wędkowaniu odbyły się już po raz 17. Miłośnicy spędzania wolnego czasu w wędką w dłoni zebrali się nad Małym Jeziorakiem już o godzinie 7:00 i wędkowali do 11:30.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej. W tej pierwszej bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja miasta Lubawa, na drugim miejscu uplasowała się gmina Lubawa, na trzecim Iławskie Towarzystwo Wędkarskie, na czwartym miasto i gmina Kisielice, a na piątym gmina Iława.

Z kolei w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Andrzej Mówiński z Lubawy (wynik to 5,1 kg), na drugiej pozycji uplasował się Michał Buliński, mieszkaniec gminy Lubawa, a trzecie miejsce zajął Mariusz Puwalski, również z Lubawy. Obaj panowie, którzy zajęli niższe miejsca na podium, złowili 4,8 kg ryby, a o miejscu w końcowej klasyfikacji zadecydował numer startowy, który ma wpływ na wybór miejsca do wędkowania.

Okolicznościowe puchary, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego wręczyli uczestnikom zawodów Starosta Iławski Marek Polański i Jadwiga Kolman ze Starostwa Powiatowego w Iławie.