wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2015, 10:51

Na boisku w Suszu w ramach 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzyły się grający z IV lidze gospodarz, miejscowa Unia i III-ligowy Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Wygrał faworyt, czyli goście z Nowego Miasta, choć podopieczni trenera Jarosława Płoskiego grali ambitnie i również mieli swoje szanse. Jak zgodnie przyznali obaj szkoleniowcy, najlepszym zawodnikiem spotkania był bramkarz Unii Kamil Jędrzejewski, który w bardzo trudnych sytuacjach uchronił swoją drużynę przed utratą kilku bramek.

III-ligowa Drwęca z nowym trenerem Markiem Witkowskim na pokładzie wyeliminowała Unię Susz z Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rozegrany we wtorek mecz 1/16 finału zakończył się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych po bramkach Patryka Bartusiaka (33 minuta), Kamila Stankiewicza (67 minuta) oraz Sebastiana Czapli (w 80 minucie).

W pierwszej połowie bramkarz gospodarzy, Kamil Jędrzejewski, wybronił cztery znakomite okazje piłkarzy Drwęcy. Dwie dogodne sytuacje bramkowe mieli również gospodarze tego spotkania, ale nie udało się ich wykorzystać. Decydującym momentem meczu była bramka na 2:0 strzelona przez Stankiewicza w 67 minucie, która podcięła skrzydła podopiecznym trenera Jarosława Płoskiego. Pogodzony z porażką trener dał pograć rezerwowym, a, jak komentował po zakończeniu spotkania, puchary są ciekawym doświadczeniem, ale najważniejsze są jednak rozgrywki ligowe. Trzecia bramka rezerwowego Czapli w 80. minucie ustaliła wynik spotkania na 3:0.

Tym samym to Drwęca awansowała do kolejnej fazy rozgrywek pucharowych. W 1/8 finału zespół z Nowego Miasta zagra ze zwycięzcą jutrzejszego spotkania pomiędzy ITR-em Jeziorak Iława a Czarnymi Rudzienice.

Amex Bączek Unia Susz - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:3 (0:1)

Składy podstawowe:

Unia Susz: Kamil Jędrzejewski, Mateusz Wiśniewski, Tomasz Rakowski, Mariusz Budziński, Krzysztof Meler, Jakub Górski, Sylwester Maśka, Aleksander Kowalczyk, Marcin Karczewski, Krystian Staniec, Adrian Laskowski.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie: Krystian Paprocki, Damian Kostkowski, Grzegorz Domżalski, Kamil Stankiewicz, Kamil Szewczyk, Artur Marcfeld, Dominik Głowiński, Patryk Bartusiak, Tomasz Kowalski, Adrian Świątek, Michał Miller.