REKLAMAtelmar
REKLAMASadek

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2015, 12:46

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist. )

Już ponad 300 żeglarzy zgłosiło swój udział w XXXI Regatach Pomarańczowych im. Mariana Skubija. Te jedne z najbardziej popularnych regat w klasie Optimist w kraju odbywać się będą w dniach od 27 do 29 sierpnia na wodach Jezioraka.

– W ciągu trzech dni swój udział w regatach potwierdziło ponad 300 żeglarzy z całej Polski – mówi Radosław Burza, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i jednocześnie organizator regat. – A to jeszcze nie wszyscy, bo listę startową zamykamy dopiero dziś o północy – dodaje.

Liczba chętnych może jeszcze wzrosnąć, bo swój udział w regatach będzie można zgłosić jeszcze 26 i 27 sierpnia – tyle, że nie online, a w sekretariacie Ekomariny Siemiany, która będzie portem regat.

Do tej pory udział w Regatach Pomarańczowych potwierdzili między innymi młodzi żeglarze z Warszawy, Krakowa, Gdyni, Torunia, Białegostoku, a nawet z dalekich Rybnika i Gliwic.

– To znakomita promocja dla naszego klubu, ale też znakomita promocja najdłuższego jeziora w Polsce – mówi Radosław Burza. – Żeglarze z całej Polski bardzo cenią sobie to miejsce. Lubią się tu ścigać i trenować – dodaje.

Pomysłodawcą regat, które na wodach najdłuższego jeziora w Polsce odbywają się już od ponad 30 lat, był Marian Skubij. Nazwa regat wzięła się od skrzynki pomarańczy, która niezmiennie, mimo upływu lat, wręczana jest przedstawicielom zwycięskiego klubu.

Tegoroczne regaty, które będą jednocześnie Mistrzostwami Grupy B w klasie Optimist, odbywać się będą w dniach od 27 do 29 sierpnia. Portem regat będzie Ekomarina Siemiany. Pierwsze wyścigi zaplanowano na czwartek 27 sierpnia (godz. 12:00), ostatnie na sobotę 29 sierpnia (godz. 10:30). Uroczystość zakończenia regat rozpocznie się o godz. 14:00.

Organizatorem regat są Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Stowarzyszenie Sportów Wodnych oraz Port Śródlądowy w Iławie.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7481 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)