REKLAMAsuperpolisa
Media

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lipca 2015, 23:05

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji odbywającego się w Siemianach Festiwalu Nad Jeziorakiem frekwencja dopisuje. W piątek, 17 lipca, występy na malowniczo położonej scenie oklaskiwało kilkaset osób, w tym liczni mieszkańcy miasta i gminy Iława oraz wypoczywający nad Jeziorkiem turyści.

W Siemianach rozpoczęła się najważniejsza regularna impreza w letnim kalendarzu gminy Iława, czyli Festiwal Nad Jeziorakiem, który w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Gospodarzem pierwszego festiwalowego popołudnia i wieczoru (17 lipca) był Mariusz Kałamaga. Na scenie nie zabrakło też jego kolegów z popularnego kabaretu Łowcy.B, którzy zaprezentowali charakterystyczny dla formacji absurdalny humor. Artyści odegrali m.in. wizytę w muzeum i sklepie spożywczym, nie zabrakło tez piosenki kabaretowej. Gromkie brawa Łowcy.B zebrali m.in. za grę na samodzielnie wykonanych instrumentach (ich rolę pełniły m.in. plastikowe rury), publiczności do gustu przypadła też interaktywna forma występu.

Pierwszy festiwalowy dzień zakończyła kultura przez duże "K", czyli liryczny występ Renaty Przemyk z zespołem. Wcześniej publiczność oklaskiwała Zbigniewa Wodeckiego, Mariusza Kałamagę oraz zespół Remedium.

W sobotę, 18 lipca, odbędzie się drugi i ostatni dzień tegorocznego Festiwalu "Nad Jeziorakiem". Tym razem rolę gospodarza wieczoru będzie pełnił Robert Rozmus. Na godzinę 14:00 zaplanowany jest Konkurs Muzycznych Talentów, a o 19:00 publiczności zaprezentują się jego laureaci. O 19:30 wystąpi Paweł Borzeński, następnie Czerwony Tulipan, Robert Rozmus i Singin Birds Symfonicznie. Festiwal zakończy występ kabaretu Nowaki. Bilety są nabycia w przystępnej cenie 12 zł za cały dzień. W imieniu organizatorów - zapraszamy.

Fot. Info Iława. Fotorelacja w dwóch częściach.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.899 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)