REKLAMAPysk-na_blysk
REKLAMADPK

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lipca 2015, 13:20

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Miasto nad Jeziorakiem po raz kolejny było gospodarzem Regionalnego Święta Ryby, wydarzenia kulinarnego, które wśród mieszkańców i przebywających w Iławie turystów promuje świeże, lokalne produkty, w tym, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim dary jezior w postaci ryb.

Smakowite zapachy, które unosiły się dzisiaj (tj. w sobotę, 11 lipca) nad Małym Jeziorakiem, przyciągnęły w okolice amfiteatru miejskiego tłumy iławian i wypoczywających w mieście turystów. Do oferujących smaczne, świeże jadło stoisk ustawiały się długie kolejki. Największą popularnością cieszył się smażony karp i zupa rybna. Nie brakowało też chętnych do zakupu wędlin i mięs bez zbędnych dodatków, naturalnych ziół, przypraw i herbat, czy słodyczy. Przy okazji Regionalnego Święta Ryby przy bulwarze nad Małym Jeziorakiem odbywa się także targ staroci. Można obejrzeć i kupić rzeźby, obrazy, sztukę użytkową, wyroby z drewna i biżuterię. 

Tradycyjnie już, Regionalne Święto Ryby było też areną kulinarnych zmagań profesjonalnych kucharzy, którzy tym razem na warsztat wzięli pstrąga. W specjalnych kociołkach warzono też rybną zupę. Po rozstrzygnięciu konkursu efektami pracy uczestników konkursu poczęstowano publiczność.

Fot. Info Iława.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7182 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)