Paszynin2

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2015, 13:19

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

W kalendarzu iławskich imprez kulturalno-rozrywkowych być może pojawi się za jakiś czas nowa propozycja - Dni Kultury Chińskiej. Rąbka tajemnicy dotyczącej planów zacieśnienia współpracy kulturalnej z największym eksporterem i najszybciej rozwijającą się gospodarką na świecie uchylił ostatnio burmistrz Adam Żyliński. Pierwszą jaskółką ma być wizyta radcy kulturalnego chińskiej ambasady na tegorocznym festiwalu Złota Tarka, a kolejną - występ na deskach iławskiego amfiteatru chińskiego zespołu zajmującego się jazzem tradycyjnym. Burmistrz chciałby też zachęcać najmłodszych mieszkańców Iławy do nauki języka chińskiego.

Plany dotyczące zorganizowania w Iławie Dni Kultury Chińskiej były jednym z wielu tematów poruszonych podczas inauguracyjnego briefingu prasowego burmistrza Iławy Adama Żylińskiego, który odbył się w ratuszu we wtorek, 7 lipca. W spotkaniu z burmistrzem i pracownikami Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą uczestniczyli dziennikarze lokalnych mediów, inicjatywa ma być kontynuowana.

- Na Złotą Tarkę przyjeżdża radca kulturalny Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce - poinformował podczas briefingu burmistrz Żyliński. - W przyszłym roku, podczas Złotej Tarki, chcemy wprowadzić ewenement na skalę europejską, czyli chiński zespół grający jazz tradycyjny. Będzie to tylko wstęp do zorganizowania w Iławie Dni Kultury Chińskiej. W perspektywie pojawia się też pomysł, by zachęcać nasze dzieci do zabawy z naukę języka chińskiego. Dzieje się to w wielu miejscach w Polsce. Specjalny program dla przedszkoli wprowadził na przykład prezydent Poznania.

Zdaniem burmistrza, na imprezę tego formatu jest zapotrzebowanie, istnieją też pewne powiązania gospodarcze pomiędzy Chinami a przedsiębiorcami, którzy w związku z tym prawdopodobnie byliby gotowi partycypować w kosztach organizacji tego przedsięwzięcia. 
abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6668 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)