REKLAMAsuperpolisa
Media

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 kwietnia 2015, 12:40

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Kara do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 55-latkowi, który ukradł telefon komórkowy z jednego z kościołów w Iławie. Mężczyzna już wcześniej był karany, w 2014 roku opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał karę właśnie za kradzieże.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o kradzieży telefonu komórkowego w jednym z iławskich kościołów.

- Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że sprawca, wykorzystując otwarte drzwi, wszedł do jednego z pomieszczeń należących do kościoła. Następnie, z niezabezpieczonej szafki wyciągnął telefon komórkowy oraz pieniądze i oddalił się - poinformowała sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Policjanci dokładnie rozpytali zgłaszającego, przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawcę. Okazał się nim Roman P.  

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 55–latek  w roku 2014 wyszedł z zakładu karnego po odbyciu kary pozbawienia wolności właśnie za kradzieże.

Mężczyźnie przedstawiony już został zarzut kradzieży, do którego ten się przyznał. 55-latek złożył też wyjaśnienia. Powiedział kryminalnym, że pieniądze, które ukradł, wydał na życie, a telefon użytkował jako swój. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną komórkę, którą następnie przekazali pokrzywdzonemu. 

Teraz 55-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież w warunkach recydywy kodeks karny przewiduje karę nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

TEMATY na sygnale
REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAkomunikaty
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6745 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)