REKLAMAKarczma2
Media

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Foto: redakcja. Amfiteatr Miejski jest już gotowy na 44. "Złotą Tarkę".)

Wygląda na to, że 44. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" może rozpocząć się w strugach deszczu. Jednak, jak dowiedziliśmy się od pracowników ICK-u, zmiany w harmonogramie imprezy nie są brane pod uwagę. Zgodnie z planem, dziś (8 sierpnia) chwilę po godzinie 17, Parada Nowoorleańska przejdzie ulicami Iławy, inaugurując festiwal.

Pogoda nie sprzyja dziś "Złotej Tarce". Po wielotygodniowych upałach, w pierwszy dzień najważniejszej w Iławie imprezy kulturalnej niebo jest niemal w całości zachmurzone, a rano spadł ulewny deszcz. Niesprzyjająca aura z pewnością nie odstraszy turystów i fanów jazzu, którzy przyjechali do Iławy specjalnie na festiwal. Miejmy nadzieję, że nie zniechęci też mieszkańców i festiwalowa frekwencja będzie sukcesem.

Co prognozują synoptycy na festiwal?

Dziś (w piątek, 8 sierpnia) będzie ciepło i mokro. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 26 stopni, prawdopodobieństwo wystąpienia burzy wynosi tylko 2%, ale deszcz będzie padał niemal z pewnością.

Na szczęście, sobota (9 sierpnia) przyniesie sporą poprawę warunków pogodowych. Nadal będzie ciepło, ale niebo będzie niemal bezchmurne. Prawdopodobieństwa wystąpienia deszczu lub burzy nie stwierdzamy.

Przejściowe zachmurzenie powróci do Iławy w niedzielę, 10 sierpnia. Nadal będzie bardzo ciepło - temperatura zbliży się do trzydziestej kreski na termometrze. Możliwe będzie przejście burzy, ale opady będą przejściowe.

Pracownicy Iławskiego Centrum Kultury poinformowali nas, że zmiany w harmonogramie festiwalu nie są planowane. O godzinie 17 warto więc uczestniczyć w Paradzie Nowoorelańskiej, która przejdzie ze Starego Miasta do Amfiteatru im. Louisa Armstronga, barwnie inaugurując festiwal.

Amfiteatr jest przygotowany na "Złotą Tarkę" już od rana. Ulicy Niepodległości, którą przejdzie parada, festiwalowe chorągiewki nadały nieco odświętny charakter.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6992 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)