REKLAMAMartex
REKLAMAWiatrak

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 sierpnia 2017, 13:05 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Większa część świetlicy środowiskowej MOPSIK przy ulicy Obrońców Westerplatte w Iławie zostanie zaadaptowana na żłobek. )

Będzie więcej miejsc w miejskim żłobku i przedszkolu. Na potrzeby najmłodszych podopiecznych Przedszkola Miejskiego Nr 2 Integracyjnego w Iławie zaadaptowana zostanie część świetlicy środowiskowej MOPSIK przy ul. Obrońców Westerplatte. Maluchy zostaną przeniesione, a dodatkowo planuje się utworzenie w nowej siedzibie jednej dodatkowej grupy żłobkowej. W tej sposób trochę miejsca zwolni się w przedszkolu przy ulicy Kasprowicza, gdzie dzięki temu także będzie możliwe stworzenie dodatkowych grup.

Na potrzeby miejskiego żłobka planuje się przeznaczyć około 2/3 powierzchni mieszczącej się przy ulicy Obrońców Westerplatte świetlicy środowiskowej. Ogółem będzie tu około 70 miejsc, z czego część to dzieci przeniesione z Przedszkola Miejskiego Nr 2, a część - nowa grupa żłobkowa.

Pomieszczenia najprawdopodobniej przejdą duży remont. Zakres prac, koniecznych w celu przystosowania obiektu do funkcji żłobka, sprecyzuje ekspertyza. Same roboty ruszą, gdy miasto zabezpieczy na ten cel odpowiednie środki finansowe.

Dzięki przenosinom najmłodszych podopiecznych będzie też możliwość utworzenia nowych miejsc przedszkolnych w miejskiej placówce przy ulicy Kasprowicza.

A MOPSIK, który ustępuje miejsca, by realizacja tych planów była możliwa?

- Podopieczni świetlicy środowiskowej będą mogli korzystać z pomieszczeń hali przy ulicy Jasielskiej, która zostanie przebudowana w ramach inwestycji polegającej na rewitalizacji tej części miasta - mówi wiceburmistrz Ewa Junkier.

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wagner 4 ponad rok temu

  ,, Oskar,, dla tego, co to wymyślił!! Kiedyś było tam dobrze prosperujace przedszkole. Po remoncie gruntownym.... Zamknięte... i przeniesione na ul. Dąbrowskiego. Zrobiono... Mopsik. Dla kilkorga rodzin, które wykorzystywaly sytuację i trzymały swoje dzieci do 18.00. Dobrze, że otwarto świetlicę na Starym Mieście. Super. Opieka będzie i nie trzeba prowadzić dzieci na drugą stronę miasta. Ten żobek to szansa dla kobiet, które chcą wrócić do pracy i spełniać się zawodowo, albo.... Zachować w ogóle pracę. Nie każdej kobiety czy rodziny stac na opiekunkę. Od kilkunastu lat w Iławie nie pobudowano żłobka, przedszkola i szkoły. A przybywa mieszkańców. Ale rond przybyło....... oj przybyło!!!! A bloków na osiedlach.... przybyło... oj przybyło. Urzad Miasta.... śpi. Radni też zastali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~man 3 ponad rok temu

  bialy kun czytaj ja nie mówie ze to zły pomysł tylko ze to ma byc dzieci przeczkolne i złobek a MOPSIK ma byc przeniesiony na jasielska koło wiezienia pozatym prowadzic na druga czesc miasta gdzie juz działam tam swietlica pozatym w szkole swietlice sa przeznaczone dla dzieci które pracuja i jest tam przepełnione NIech pomysla nad innym rozwiazaniem bo ta czesc miasta dla tych szkolnych dzieci niesprawiedliwa co niektórzy rodzice zrezygnuja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bialy kun 2 ponad rok temu

  Dobry pomysł z tym żłobkiem. Może nareszcie miasto znajdzie godne miejsce dla tych najmłodszych.Dawno powinni to zrobić. Z tego co tu napisane rozumiem, że część pomieszczeń będzie pozostawiona Mopsowi zatem nie rozumiem obaw,że dzieci nie będą miały gdzie się podziać. Na zdrowy rozsądek dzieciaki przed południem powinny być w szkole,w świetlicy szkolnej a w tym czasie budynek na Westerplatte świeci pustkami. Należy go właściwie wykorzystać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ pani sis 1 ponad rok temu

  Witam niech pani wieceburmistrz pomysli bo niedaleko jasinskiej jest swietlica na chełminskiej a z tej czesci gdzie jest obecnie MOPSIK nie ma w poblizu takiej swietlicy sa osoby co maja wiecej dzieci niz dwojka i beda konczyc o roznej poze i zaprowadzac i odbierac to troche kłopotliwe chyba ze pani wiceburmistrz zorganizuje dla nich transport

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6994 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)