REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2017, 11:03

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum Policji. )

Iławski sąd zdecydował o dwumiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 32-latek podejrzany jest o znęcanie się nad rodziną oraz grożenie im pozbawieniem życia.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta, mówiąc, że pijany mąż wszczął awanturę z rodziną. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że dobrze znany policjantom 32-latek, znajdując się pod działaniem alkoholu, wszczął awanturę ze swoją żoną i dziećmi. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze i zatrzymali agresywnego 32-latka. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad rodziną, jednak w ostatnim czasie stał się jeszcze bardziej agresywny. Kobieta dodała, że się go boi, a w domu jest dwoje dzieci. Mundurowi wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności w warunkach tzw. "recydywy" (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

KPP w Iławie

TEMATY
abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAMiasto
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABiuro
REKLAMASkład opału
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.649 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)