wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2017, 08:40

(Fot. KPP w Iławie.)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, reprezentując Gminę Iława, wzięli udział w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Stanęli na najwyższym stopniu turniejowego podium.

Na strzelnicy KS Garda na terenie Leśnictwa Kaczory (gm. Ostróda) rywalizowało aż 27 trzyosobowych zespołów, czyli 81 uczestników. Zawodnicy strzelali z karabinu centralnego zapłonu z odległości 50 m do tarczy nt23p w postawie stojącej oraz z pistoletu centralnego zapłonu z odległości 25 m do tarcz TS-4 w postawie stojącej. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna policjantów z Gminy Iława, drugie miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Gminę Orneta, a na trzecim miejscu na podium uplasowała się reprezentacja Gminy Ryn.

Lokalna drużyna, której zawodnicy strzelali na mistrzostwach najcelniej, wystąpiła w składzie: asp. szt. Kamil Stępniak, st. asp. Robert Mazurowski, st. sierż. Mateusz Szcześniak. Dodatkowo st. asp. Robert Mazurowski zajął pierwsze miejsce, strzelając z pistoletu centralnego, natomiast asp. szt. Kamil Stępniak wywalczył dwa drugie miejsca w strzelaniu z karabinu centralnego oraz z pistoletu centralnego.

Gratulujemy i życzymy dalszych strzeleckich sukcesów.