REKLAMAsklep
„Bezpieczna droga do szkoły” - akcja prewencyjno-kontrolna przeprowadzona przez policjantów z terenu powiatu iławskiego.

„Bezpieczna droga do szkoły” - akcja prewencyjno-kontrolna przeprowadzona przez policjantów z terenu powiatu iławskiego. (Fot. KPP w Iławie.)

„Bezpieczna droga do szkoły” - to hasło przyświecające prewencyjno-kontrolnej akcji przeprowadzonej przez policjantów z terenu powiatu iławskiego przy lokalnych szkołach. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze na zajęcia szkolne i podczas powrotu do domu.

Funkcjonariusze skupili się m.in. na sprawdzeniu, czy w okolicach szkół prawidłowo oznakowane są przejścia dla pieszych. Były też kontrole drogowe.

- Funkcjonariusze skontrolowali 48 pojazdów, w tym również autobus, z którego korzystają dzieci - mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Jest to istotne, ponieważ bardzo duża liczba dzieci i młodzieży, szczególnie pochodzących z terenów wiejskich, dojeżdża do szkół autobusami. Pojazdy przewożące dzieci powinny być sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone.

Tak też było w tym przypadku. W kontrolowanym w Ząbrowie w gminie Iława autobusie policjanci nie stwierdzili nieprawidłowości.

Podobne akcje będą powtarzane - zapowiadają mundurowi i apelują, by piesi i rowerzyści pamiętali o tak ważnych - zwłaszcza po zmroku oraz jesienią i zimą - odblaskach. 

„Bezpieczna droga do szkoły” - akcja prewencyjno-kontrolna przeprowadzona przez policjantów z terenu powiatu iławskiego (fot. KPP w Iławie). 

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAMartex
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2786 sekundy