wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2017, 17:00

Aż 8:0 rozprawił się ze swoim dzisiejszym rywalem, Orłem Janowiec Kościelny, pewnie liderujący w V lidze Jeziorak Iława. Rozegrane na stadionie przy ulicy Sienkiewicza spotkanie 12 kolejki było w wykonaniu podopiecznych trenera Wojciecha Figurskiego prawdziwym strzeleckim festiwalem.

Pierwsza odsłona dzisiejszego meczu nie wskazywała jeszcze na tak srogi wymiar kary dla piłkarzy Orła, ekipy ze środka tabeli okręgówki. Do przerwy zgromadzeni na Sienkiewicza kibice obejrzeli tylko jedną bramkę - golkipera gości pokonał, w 14 minucie otwierając wynik spotkania, Daniel Madej. Utrzymany w dobrym tempie mecz obfitował w sytuacje strzeleckie, ale w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego na dobre rozstrzelali się w drugiej odsłonie. Ostatecznie odesłali przeciwników do domu z aż ośmioma bramkami po trafieniach Kowalskiego, Kuchnika, Galasa, Figurskiego (2), Suchockiego i ponownie Madeja. Kamil Jędrzejewski natomiast zachował dzisiaj czyste konto.

Cóż powiedzieć więcej? Jeziorak Iława w IV lidze - ten scenariusz powoli staje się faktem.