ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2017, 17:55

(Fot. Czytelnik.)

Derbowy pojedynek dwóch rywalizujących w klasie okręgowej drużyn reprezentujących gminę Iława - sobotni mecz Czarnych Rudzienice z Osą Ząbrowo to jedno z najciekawszych spotkań tego piłkarskiego weekendu. Starcie na swoją korzyść rozstrzygnęli goście z Ząbrowa, pokonując Czarnych 2:1.

Bohaterem meczu dla zwycięskiej drużyny jest z pewnością Cezary Dedek. To on, około 50 minuty dzisiejszego derbowego spotkania, otworzył wynik, wyprowadzając Osę na prowadzenie. Grającym z dużym zaangażowaniem i przed własną publicznością Czarnym po około 10 minutach udało się jednak doprowadzić do wyrównania. Po rzucie rożnym, korzystając ze sporego zamieszania, gospodarze wpakowali piłkę do siatki Osy. Kolejne minuty spotkania upływały i już wydawało się, że gminne derby w okręgówce zakończą się remisem 1:1 i podziałem punktów, gdy w samej końcówce bramkarza gospodarzy ponownie pokonał wspomniany Cezary Dedek. Tym samym to Osa Ząbrowo wywalczyła w tym spotkaniu cenne trzy punkty. O temperaturze derbowego spotkania niech zaświadczą kartki, których dzisiaj nie brakowało. Aż dwóch zawodników Czarnych zostało ukaranych za faule odesłaniem z boiska. Gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę.

W następnej, 13. kolejce spotkań, Osa Ząbrowo zagra u siebie z Polonią Pasłęk, a Czarni Rudzienice na wyjeździe zmierzą się z Orłem Janowiec Kościelny.

Czarni Rudzienice - Osa Ząbrowo 1:2 (0:0)