REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2017, 09:19 komentarzy 5

(Fot. Archiwum UM w Iławie.)

Dobiegł końca jeden z kluczowych etapów drugiej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wczoraj (24 października) minął termin na zgłaszanie propozycji mieszkańców do IBO. Wpłynęło siedem propozycji, którym bardziej szczegółowo przyglądamy się poniżej. 

Druga edycja IBO - zgłoszone projekty (opis przedsięwzięć za wnioskodawcami)

1. Park rekreacyjny przy ul. Szeptyckiego

Park rekreacyjny będzie obejmował siłownię plenerową, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci i młodzieży, stanowiska do gry w szachy oraz nowoczesne leżaki miejskie. Dla bezpieczeństwa korzystających przewidziane zostało przyłączenie się do monitoringu miejskiego. Park ten stanie się atrakcją dla użytkowników w każdym wieku.

Szacunkowy koszt: 150 000 zł.

Opis lokalizacji: ul. Szeptyckiego.

2. Parking przy ul. Szeptyckiego 2-4

Budowa parkingu na wysokości szkoły tańca Spinel.

Szacunkowy koszt: 150 000 zł.

Opis lokalizacji: ul. Szeptyckiego, na wysokości szkoły tańca Spinel.

3. Linarium - plac zabaw dla dzieci przy boisku SP 5

Obiekt będzie uzupełnieniem dużej bazy sportowo-rekreacyjnej znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 5. Zastąpi on przestarzałe boisko asfaltowe. W jego skład mają wejść trzy atrakcje: linarium, minipark linowy, urządzenie do street workoutu. Wszystkie prezentowane atrakcje mają za zadanie przede wszystkim poprawić wydolność organizmu i ogólną kondycję fizyczną. 

Szacunkowy koszt: 150 000 zł. 

Opis lokalizacji: boisko przy Szkole Podstawowej nr 5.

4. Iława Festiwal 2018

A$AP Rocky, Dua Lipa, Mac Miller, Taco Hemingway, Kiasmos, Quebonafide, Kękę, XAanaXX i wielu innych w Iławie? Czemu nie! Gdynia, Giżycko, Płock, Wrocław, Poznań, Katowice mają swoje festiwale, które rokrocznie przyciągają ponad 100 000 młodych ludzi, fanów muzyki. Teraz czas na Iławę! Chcemy pokazać całemu światu położoną nad Jeziorakiem, piękną i gościnną Gminę Iława - bo jest tego warta.

Szacunkowy koszt: 115 000 zł. 

Lokalizacja: Amfiteatr im. Louisa Armstronga lub stadion miejski.

5. Aleja kasztanowa przy ul. Ziemowita w Iławie

Wykonanie nasadzeń drzew liściastych w ilości 40 sztuk w linii pasa drogowego wzdłuż ulicy Ziemowita w Iławie, które będą stanowiły naturalną barierę dla pobliskich zabudowań jedno i wielorodzinnych przed zanieczyszczeniami i hałasem pochodzącym z powstającej dzielnicy przemysłowej.

Szacunkowy koszt: 35 700 zł.

Lokalizacja: Ulica Ziemowita w Iławie.

6. Doposażenie boiska sportowego przy ul. Odnowiciela w Iławie

Siłownia pod chmurką, oświetlenie, piłkochwyt. 

Szacunkowy koszt: 150 000 zł.

Lokalizacja: Iława, Osiedle Piastowskie, ul. Odnowiciela.

7. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED - zakup i montaż w miejscach użytku publicznego

Automatyczny defibrylator zewnętrzny AED jest to urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi osoby podejmujące resuscytację krążeniowo-oddechową wraz z defibrylacją poszkodowanego w nagłym zatrzymaniu krążenia do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Urządzenia takie powinno znajdować się miejscach publicznych, gdzie odbywają się imprezy i duże skupiska ludzi.

Szacunkowy koszt: 64 575 zł.

Lokalizacja: 1. Amfiteatr im. Louisa Armstronga w Iławie. 2. Miejska Hala Widowiskowo-Sportowa w Iławie. 3. Stadion Miejski, ul. Sienkiewicza w Iławie. 4. Urząd Miejski, ul. Niepodległości w Iławie. 5. Plaża miejska, tzw. "Dzika Plaża", ul. Kajki w Iławie. 6. Plaża miejska, tzw. "Prawdziwka", ul. Plażowa w Iławie. 7. Starówka, ul. Bandurskiego w Iławie. 8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Grunwaldzka w Iławie. 9. Ośrodek Psychoedukacji, ul. Chełmińska w Iławie.

DRUGA EDYCJA IBO - CO DALEJ I KIEDY

Kolejnym etapem IBO będzie weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych projektów. Proces ten potrwa miesiąc - do 24 listopada. Najbardziej zagrożony wykluczeniem na tym etapie wydaje się projekt numer 4, ponieważ jest to impreza, a nie projekt dotyczący estetyzacji otoczenia lub rekreacji, czyli zadań, które zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Iławie z dnia 28 sierpnia 2017 r. mogą być finansowane z IBO.

Ostateczną listę projektów, które pozytywnie przejdą weryfikację i zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, poznamy 27 listopada. Głosy poparcia dla wybranego projektu (lub projektów - do dyspozycji jest 5 punktów do dowolnego rozdysponowania) iławianie będą oddawać w dniach 12-27 grudnia, w tym roku wyłącznie za pośrednictwem internetu, a dokładnie - dedykowanej aplikacji zakupionej przez Urząd Miasta w Iławie w tym celu. 

Ogłoszenie wyników nastąpi pomiędzy świętami a Nowym Rokiem, 28 grudnia. W 2018 roku realizowany będzie jeden zwycięski projekt, który w głosowaniu uzyska największą ilość głosów mieszkańców. 

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~fred 5 ponad rok temu

  zdecydowanie jedynka ma to sens dla wszystkich

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karolina 4 ponad rok temu

  7 koniecznie! Bardzo mądry i użytkowy pomysł ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark 3 ponad rok temu

  Tylko numer 5. Pol-Mak to tragedia. Słychać ich aż do Nowej Wsi. Brawa za pomysł z Aleją Kasztanową! Co nie zmienia faktu, że trzeba pilnować założenia tłumików przez właściciela fabryki!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga 2 ponad rok temu

  7 pomysł najlepszy i najlogiczniejszy. Przestańcie już wymyślać kolejne siłownie plenerowe, bo i tak na tym nikt nie ćwiczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sh 1 ponad rok temu

  przy Ziemowita to powinni od ręki coś zrobić z hałasem z polmaku, jak spuszczają parę to spać nie idzie..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6558 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)