REKLAMA4iQ GROUP
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2017, 18:19 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Przedstawiciele lokalnych samorządów i jednostek podległych oraz służb mundurowych, kombatanci, harcerze i mieszkańcy uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miasta w Iławie w związku z przypadającą dzisiaj 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie harcerze z Hufca ZHP w Iławie przeprowadzili Apel Poległych. Przybyłe delegacje i mieszkańcy złożyli pod pomnikiem wieńce i kwiaty. 

Następnie w kościele p.w. Świętego Brata Alberta w Iławie odprawiono okolicznościową mszę świętą i tam też po zakończonym nabożeństwie można było wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Krzysztofa Gwiazdy (bas, baryton, akompaniament - Stanisław Deja).

Kolejny muzyczny akcent to koncert w ramach XXIX Prezentacji Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej "Pozłacany warkocz - śpiewnik śląski". Publiczności w Kinoteatrze "Pasja" zaprezentował się zespół Canticorum z Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie. 

11 listopada w Iławie - oficjalne uroczystości w ramach Narodowego Święta Niepodległości (fot. Info Iława).

REKLAMANotus_nowa

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Iławianka 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Święto Niepodległości,to coś więcej,niż rajd rowerowy, czy rozdawanie koszulek...powinieneś być na uroczystości i oddać hołd poległym za wolną ojczyznę,ale zdaje się,że tego nie rozumiesz...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 2 ponad rok temu

  I tu mamy problem - skąd wiesz, że mnie tam nie było?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 ponad rok temuocena: 67% 

  I to wszystko? Święto Niepodległości, odstawiacie apel jak w szkole i na tym kończy się zaangażowanie samorządu w tej kwestii? Przypominam, że w dniu święta niejakiego króla Holandii (którego nazwiska co najmniej 99% polskiego społeczeństwa nie zna) robicie pompę, jakby się nowy prorok narodził. Nasze święto narodowe nie zasługuje na zorganizowanie rajdu rowerowego, przygotowania koszulek okolicznościowych dla mieszkańców...?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4283 sekundy