REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2017, 12:26 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

13 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie był gospodarzem spotkania, podczas którego podpisane zostały kolejne umowy o udzielenie dofinansowania ze środków inicjatywy LEADER - jednego z narzędzi unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W gminie Iława spotkali się marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i przedstawiciele beneficjentów wsparcia. 

Przeglądamy listę przedsięwzięć, na które pozyskano dotacje w poszukiwaniu lokalnych inwestycji.

W imieniu Gminy Iława cztery umowy o dofinansowanie podpisał wójt Krzysztof Harmaciński. 62 684 zł wyniesie unijna dotacja udzielona na przebudowę świetlicy wiejskiej w Mątykach (etap I). Kolejna dotacja w wysokości 126 611 zł pomoże samorządowi zbudować miejsce zabaw i rekreacji w Ząbrowie. Wartość trzeciej dotacji, przeznaczonej na przebudowę drogi gminnej w Stanowie (etap II), to z kolei 95 322 zł. Wreszcie, 43 268 zł otrzyma Urząd Gminy w Iławie na szlak atrakcji turystycznych Gminy Iława - południowej części obszaru Kanału Elbląskiego.

Kolejną umowę podpisała z marszałkiem Brzezinem Grażyna Piękos. Kierowany przez nią Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie otrzyma 104 037 zł na przebudowę i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie.

Gminę Kisielice, która z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 pozyskała dwie dotacje, reprezentował burmistrz Rafał Ryszczuk. Unijne wsparcie dotyczy budowy ekologicznego linarium w Kisielicach (wartość wsparcia to 104 216 zł) oraz przebudowy ulicy Cmentarnej w Kisielicach (etap I). Na drugie z wymienionych przedsięwzięć samorząd otrzyma 93 016 zł.

Łącznie marszałek Brzezin złożył swój podpis na 33 umowach o dofinansowanie, których wartość opiewa na 3,3 mln złotych. Z LEADERA skorzystały nie tylko samorządy i instytucja kultury, ale i parafia, lokalne grupy działania, a także przedsiębiorcy, w tym 14 osób rozpoczynających nową działalność gospodarczą i 7 rozwijających już istniejące firmy. 

- Dzięki funduszom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wspierającemu lokalne działania kierowane przez społeczność, zawierane są kolejne umowy o przyznanie pomocy. Oznacza to, że beneficjenci z naszego regionu będą mogli m.in. podjąć pracę w nowo otwartych przedsiębiorstwach, dynamicznie rozwijać swoją dotychczasową działalność gospodarczą, dbać o zachowanie dziedzictwa lokalnego, promować walory swojego obszaru zamieszkania, w tym produkty lub usługi lokalne - przekazało biuro prasowe marszałka. 

Dzisiejsze spotkanie w Lasecznie uzupełnił program artystyczny. Przed gośćmi wystąpiły zespoły działające przy tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury.

Fot. Info Iława.

REKLAMAGmina Iława

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bunek 3 ponad rok temuocena: 35% 

  Janusz ty niepijący ????

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niepijący 2 ponad rok temuocena: 44% 

  Ludzie 3 grudnia w Łęgowie będzie można za darmo napić się wódeczki na koszt burmistrza! Tego dnia będą wybory uzupełniające! A może i coś na ząb burmistrz ufunduje? oj będzie się działo :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarosław 1 ponad rok temuocena: 60% 

  Janusz dawaj,wyzywaj buehehehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4518 sekundy