REKLAMALADY D
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2017, 00:00 komentarzy 14
Koncepcja zagospodarowania okolic dworca Iława Główna (autor: Biuro Planowanie Przestrzenne

Koncepcja zagospodarowania okolic dworca Iława Główna (autor: Biuro Planowanie Przestrzenne "KONTRA").

O przyznaniu Iławie ogromnej, opiewającej na zawrotną sumę niemal 19 mln złotych dotacji zadecydowano dzisiaj w Olsztynie. Zarządzający środkami unijnymi dla regionu Urząd Marszałkowski pozytywnie ocenił wniosek Urzędu Miasta w Iławie dotyczący "Utworzenia węzła integracyjnego transportu miejskiego z innymi systemami transportu zbiorowego w Iławie", czyli prawdziwej organizacyjnej i wizualnej rewolucji na rozległym terenie położonym w sąsiedztwie kolejowego dworca Iława Główna połączonej z zakupem nowych autobusów ZKM.

Całkowity koszt projektu wnioskodawca, gmina miejska Iława, szacuje na 26 450 994,00 zł. Wartość wnioskowanego dofinansowania to z kolei 18 848 328,58 zł. Z informacji opublikowanych dzisiaj przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie wynika jednoznacznie, że przedsięwzięcie jest wśród projektów wybranych do dofinansowania, a listę takich przedsięwzięć zatwierdził już Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Te pieniądze pomogą sfinansować ogromne przeobrażenia w części Iławy położonej przy dworcu Iława Główna. Ten teren ma pełnić funkcję logistycznego centrum skupiającego rozwiązania dla transportu publicznego i prywatnego, ale też być atrakcyjną przestrzenią publiczną służącą wypoczynkowi. Załączona jest wizualizacja, która ilustruje, jak zmieni się ten wycinek Iławy. Jest to efekt pracy projektanta Biura Planowanie Przestrzenne "KONTRA" z Poznania - zwycięzcy ogłoszonego wcześniej przez iławski ratusz konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla planowanego przedsięwzięcia. Zmieni się nie tylko wygląd okolicy dworca, ale i sposób organizacji ruchu. Część przyznanej dzisiaj miastu dotacji beneficjent - gmina miejska Iława, planuje ponadto przeznaczyć na modernizację floty Zakładu Komunikacji Miejskiej, tj. zakup nowych autobusów.

Koncepcja zagospodarowania okolic dworca Iława Główna (autor: Biuro Planowanie Przestrzenne "KONTRA").

REKLAMANotus_nowa

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Franuś 14 ponad rok temu

  Najważniejsze pytanie jest związane z czym innym... Czy zostanie rozwiązany problem z notorycznym (przy każdej nawet średniej ulewie) zalewanie okolic dworca? Jeśli nie, to ta cała inwestycja to wyrzucanie kasy w błoto. No jak przedmówcy zauważyli; mało miejsc parkingowych. Chociaż należy przyznać, że w wielu dużych miastach od parkingów do dworca trzeba zaginać po kilkaset metrów. I niby to norma w europie po to by ludziska korzystały z komunikacji miejskiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czołgista 13 ponad rok temuocena: 65% 

  Coś mi tu nie gra z tym dojazdem pod dworzec. Przeważnie jest tak: przywożę kogoś pod stację i chce odprowadzić na perony i co? Pstro! Nie ma gdzie auta zostawić> Prawda !? Jak zwykle parada, roco-coco wypas podgrzewane chodniki, drzewa w doniczkach i koszyku z metalowych prętów - taki to będzie park przed stacją. I jeszcze jedno: GDZIE JEST LOKOMOTYWA? Podobno IKS na złom ma dostać, mają ze Szczypińskim rozebrać i sprzedac jak niegdyś czołg

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 12 ponad rok temuocena: 75% 

  Prawda jest taka że zagospodarowanie tego terenu to będzie piękna wizytówka dla miasta zwłaszcza dla odwiedzających. A dlaczego Miasto ma remontować PKS? Przecież to prywatna firma. Niby dlaczego ten projekt ma uprzykrzyć życie podróżującym, to co lepiej zostawić tak jak jest ? A jest tak, że po budowie dziadowskich rond nawet dojazd do dworca to slalom gigant. Przecież na projekcie widać że będą piękne parkingi i poprawiony zepsuty dojazd do dworca. Jestem za!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Przestańcie pieprzyć o zepsutym dojeździe, bo od początku było wiadomo, że to pierwszy etap budowy drogi a drugim jest właśnie przebudowa przy dworcu. Długo się miasto z tym ociągało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 10 ponad rok temuocena: 56% 

  Wielkiej łaski jaśnie król nam nie robi. W końcu 12 tyś miesięcznie wypłaty do czegoś zobowiązuje. I zgadzam się z Willi. Ten projekt uprzykrzy życie podróżującym. Ale do króla nie docierają racjonalne argumenty. Przecież on ma kierowcę i to za ratuszową kasę. Masz się cieszyć i już, bo król wymyślił. Już niedługo burmistrzu, już niedługo nadejdzie sprawiedliwość.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dziad z Poniatowa 9 ponad rok temuocena: 0% 

  Spieprzaj dziadu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 8 ponad rok temuocena: 76% 

  Ławeczki, fontanny, deptaczki,krzaczki,trawniczki a z walizami do samochodu na parking pod galerią Nenufar lub gdzieś w krzakach. Na pierwszy rzut oka miejsc dla osobówek jest znacznie mniej. Taki to postęp. Mam gdzieś te cudeńka!!! Chcę przywieźć córkę na dworzec, blisko zaparkować samochód aby ciężkiej waluty nie targać 200 metrów, odprowadzić dziecko na peron i dojechać z dworca. Nie w głowie mi wypoczynek przy fontannie.!! Dworzec i okolica jest przeznaczona głównie do funkcji transportu podróżnych a nie do wypoczynku i rekreacji Ten popełniony projekt tylko pogarsza i tak trudną obecnie sytuację na dworcu przed i po odjazdach pociągów. To kompletna ignorancja dla potrzeb podróżnych. Pań burmistrz żyje chyba w innym urojonym świecie. Czy nie widzą władze miasta tego co dzieje się przy dworcu i czym do dworca dojeżdżają ludzie by skorzystać z usług kolei? Oczywiście to co piszę nie znaczy,że teren przed dworcem nie ma być przebudowany. Ma być koniecznie, ale z uwzględnieniem samoch

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~waldir69 7 ponad rok temuocena: 60% 

  Dokładnie, zgadzam się ze zdaniem Willi. Jeśli chodzi o parkowanie osób podwożących ludzi do pociągu, to już jest pod dworcem istna "walka o ogień". Jeśli ta inwestycja powstanie, to siadaj i płacz, a w zimę w śniegu i deszczu zasuwaj człowieku do pociągu z buta i podziwiaj "piętkne" krzaczki, chodniczki i skwerki... Wystarczy policzyć auta stojące na tym terenie w piątek wieczorem i porównać do ilości kratek reprezentujących miejsca parkingowe na tym projekcie. Taaaa to będzie kawał faktycznie dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty za kupę milionów...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 6 ponad rok temuocena: 17% 

  Moim skromnym zdaniem pilniejszy jest remont zaplecza PKS niż kawałek pasa zieleni koło dworca. Tam wystarczy zwyczajnie posprzątać, na czas skosić trawę. Prawdziwy syf jest przy PKS. Odnoszę wrażenie, że burmistrz działa po łepkach. Tak jak z portem śródlądowym. Skwer Żeromskiego obraz nędzy i rozpaczy, a kilka metrów dalej piękny port. Nie można działać kompleksowo? Ja również wyrażę swoje ochy i achy jak zobaczę finał tego skweru. Pewnie i tak lwia część dotacji pójdzie na flotę zkm. Bo suma dotacji robi wrażenie, ale tylko na chwilę. Później przychodzi rozsądek i pytania czy aktualna władza nie zaprzepaści takiej szansy. Czy estetyka kawałka zieleni przy dworcu jest ważniejsza niż prawdziwe bolączki mieszkańców, którym burmistrz w sposób nonszalancki odmawia, czy to są faktyczne potrzeby mieszkańców naszego miasta. Cywilizowany dojazd do domu jest o wiele ważniejszy niż kawałek zieleni z tryskającą fontanną. Obniżenie chorendalnych stawek czynszu np ITBS itp.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artur Andrzejewski 5 ponad rok temuocena: 78% 

  A ja się cieszę na skatepark i lodowisko. Do tej pory niczego takiego nie było. Pamiętam na coroczne problemy z lodowiskiem. I przez wiele lat było to samo. I za to akurat dziękuję Panu burmistrzowi. Ja na pewno będę korzystał. A "wiecznie" narzekajacy niech nie korzystaj jak im nie odpowiada. Zresztą znając osoby osobiście - mocno krytykujace skatepark dochodzę do wniosku - po co krytykować i robić taki szum jak i tak nie będzie z niego korzystać. A takim teraz jest fachowcem od skateparkow. Mam takie wrażenie im więcej się dzieje tym narzekajacy dostają gorączki. Zawsze wiedzą jak to lepiej zrobić albo że to niepotrzebne. Ktoś wreszcie posłuchał ludzi młodych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 4 ponad rok temuocena: 50% 

  Młodym ludziom należy się takie miejsce do uprawiania tego trudnego sportu. Podziwiam upór z jakim ćwiczą adepci tej sztuki. Jeśli chodzi zaś o krytykę to myślę, że chodzi o takie wykonanie parkuru aby za chwilę nie okazałoby się, że jest albo za mały albo źle wykonany nie dając rozwijać się w pełni talentom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~r.... 3 ponad rok temuocena: 40% 

  Miliony, miliony, a na autobus PKS to trzeba czekać jak ten pies na deszczu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbigniew 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Nie podniecajmy się tak. Pochwalę jak zobaczę finał tej przebudowy. Widząc lodowisko i skatepark mam pełne obawy czy kasa nie zostanie zmarnowana. Trzeba uczciwie również podejść do sprawy, że urząd marszałkowski jest w ostatnim czasie hojny dla wszystkich samorządów, w końcu zbliżają się wybory.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MAG 1 ponad rok temuocena: 100% 

  No i super! Adam wraca do gy ;-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6561 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)