REKLAMATYP 1 - IPB

(Fot. Info Iława.)

Przedstawicieli władz Iławy oraz środowisk związanych z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych zgromadziła w iławskim Kinoteatrze "Pasja" dzisiejsza gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Była ona okazją do uhonorowania osób oddanych pracy na rzecz tych, których dotknęła niepełnosprawność i ich rodzin. To ludzie ciepli, wrażliwi, którzy nie są obojętni na krzywdę i cierpienie innych - podkreślano, wręczając wyróżnienia. Aktywność nagrodzonych obejmuje szerokie spektrum działań, od pozyskiwania zewnętrznego wsparcia i realizacji projektów, poprzez wyciąganie osób niepełnosprawnych z samotności w czterech ścianach aż po zarażanie podopiecznych i ich najbliższych optymizmem i energią.

Podczas dzisiejszej gali w kinoteatrze przekazano złote statuetki, nagrody burmistrza Iławy oraz wyróżnienia. Wręczali je burmistrz Iławy Adam Żyliński oraz jego zastępczyni Ewa Junkier. Adam Żyliński podkreślał, że bezinteresowną i szlachetną pracę na rzecz innych, zwłaszcza słabszych, warto doceniać, stąd organizacja gali w uroczystej oprawie, w kinoteatrze. Uroczystość uświetniły też występy artystyczne.

BRATNIA DŁOŃ 2017 - statuetki, nagrody, wyróżnienia (sylwetki za Urzędem Miasta w Iławie):

ZŁOTA STATUETKA

1. Polski Związek Niewidomych Koło w Iławie - prezes p. Dorota Maćko

Koło od wielu lat pomaga rodzinom, znajomym i opiekunom osób niewidzących i mocno angażuje się w poprawę jakości życia osób niewidomych i niedowidzących tak, aby mogli samodzielnie funkcjonować w rzeczywistości.
Koło od kilkunastu lat współpracuje z Fundacją "Szansa dla Niewidomych", biorąc udział w szkoleniach i warsztatach, a także międzynarodowych konferencjach prowadzonych przez wybitnych specjalistów z Polski i zagranicy, podczas których poznają najnowsze urządzenia i elektronikę niwelujące wady wzroku. W tym roku koło iławskie zorganizowało akcję "Białe Laski", aby zwiększyć bezpieczeństwo niewidomych i kierowców w ruchu drogowym.  

2. Krystyna Szafryna-Żęgota

Pani Krystyna od 2002 r. udziela się społecznie w Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Powiatu Iławskiego PROMYK, początkowo jako członek zarządu, później jako prezes, a od 2013 do chwili obecnej jako skarbnik. Aktywnie przyczyniła się do uzyskania przez stowarzyszenie statusu organizacji pożytku publicznego, jako pierwszej organizacji na terenie powiatu iławskiego.  Dzięki podjętym przez nią działaniom promocyjnym stowarzyszenie w 2009 pozyskało najwyższą kwotę z 1% podatku dochodowego za 2008 rok na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Pani Krystyna jest pomysłodawczynią projektu "Budowa Ośrodka Wsparcia" dla osób z niepełnosprawnościami, w tym osób z zaburzeniami psychicznymi. To dzięki jej zaangażowaniu i determinacji w 2015 roku Stowarzyszenie PROMYK rozpoczęło i zakończyło budowę Ośrodka przy ul. 1 Maja 6 C, który służy osobom z niepełnosprawnościami, w tym osobom z  zaburzeniami psychicznymi i osobom  starszym. Jest również inicjatorem powstania grupy samopomocowej Klub Aktywności, działającej przy Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Iławie.

3. Andrzej Kujawski

Współpracuje z Iławskim Klubem MORENA od kilkunastu lat. W tym czasie dał się poznać jako rzetelny i wytrwały działacz na rzecz poprawy warunków bytowych osób niewidomych i słabowidzących. W ramach swojej firmy wspomaga działalność klubu w zakresie transportu bądź finansowo. Jego usługi pozwalają na szerszy udział osób niepełnosprawnych w treningach w Brodnicy i Tucholi. Na różnego rodzaju wyjazdach pan Andrzej jest nie tylko kierowcą, ale też przewodnikiem i asystentem osoby niewidomej. Z jego pomocy korzystają także członkowie innych organizacji m.in. Hufiec ZHP Iława i Polski Związek Niewidomych.

NAGRODY

1. Małgorzata Doborzyńska

Pani Małgorzata nie pozostaje obojętna na problemy niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin. Wkłada dużo serca w pracę z dziećmi, by choć na chwilę zagościł uśmiech na ich twarzach. Wyciąga dzieci  z domów, z czterech ścian, w których często spędzają całe dnie. Zaraża pozytywna energią i uśmiechem. Była inicjatorem zbiórki na wózek inwalidzki na portalu "zrzutki", gdy NFZ odmówił rodzinie chłopca refundacji. "Pani Małgorzata budzi radość w oczach mojego chorego syna, przywraca uśmiech na jego twarzy. Bezinteresownie zabiera go na lody, spacer czy wycieczki na wieś. Dziękuję jej za każdy uśmiech i wzruszenie do łez." (Ulubione powiedzenie pani Małgorzaty: "Bez kitu...będzie dobrze.")

2. Beata Fus

Jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym od 1997 r., a od 2006 r. społecznie pełni funkcję skarbnika, czuwając nad prawidłowością wydatkowanych środków i ich zasadnością. Na co dzień pracuje jako nauczyciel matematyki w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Inicjuje działania podnoszące poziom funkcjonowania społecznego dzieci i młodzieży uczęszczającej do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie poprzez współudział w pisaniu wniosków i realizacji projektów, m.in.: "Rozwiń skrzydła" z dotacji Urzędu Marszałkowskiego "Złów rybkę, zjedz rybkę" z dotacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności czy "Iławska jesień w obiektywie" mających na celu rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Swoją aktywnością  i kreatywnością poszerza działania Stowarzyszenia w takich kwestiach jak dożywianie dzieci, przyznawanie stypendiów, organizacja wycieczek krajoznawczych i zajęć wakacyjnych dla dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności. Pani Beata jest osobą ciepłą, wrażliwą na krzywdę i cierpienie słabszych. Jest lubiana przez dzieci i młodzież, pracując w zespole, wnosi swoją energię i kreatywność.

3. Joanna Kwiatkowska

Pani Joanna wraz z rodziną są wiernymi przyjaciółmi Klubu Wyjątkowego Rodzica w Iławie. Prowadzi tam zajęcia ruchowo-taneczne, również dla rodziców dzieci z autyzmem. Uczestniczy w pogadankach organizowanych przez Klub, pomaga rodzicom, okazując  im wielką życzliwość i serdeczność. "Poprzez organizowanie aktywnego relaksu ułatwia nam radzenie sobie z codziennymi, bardzo trudnymi wyzwaniami, zaraża swoim entuzjazmem i dodaje nam sił. Dzięki swoim działaniom pomaga powiększać środowisko akceptacji i zrozumienia dla niepełnosprawności."

WYRÓŻNIENIA

1. Justyna Laskowska

Współorganizatorka Niebieskiego Marszu z okazji Dnia Autyzmu, genialna nauczycielka, która swoimi działaniami wspiera rodziców dzieci z autyzmem,  bezinteresownie walczy o  ich edukację i prawidłowy rozwój.

2. Henryk Witkowski

Pan Henryk dokonuje niemożliwego. Sprawia, że dorosłe osoby z autyzmem - które mają niezwykłe trudności w kontaktach społecznych - śpiewają i aktywnie uczestniczą w organizowanych przez niego spotkaniach muzycznych. "Otwiera ich umysły" muzyką.

3. Anna Meller

Wolontariuszka pracująca ponad 10 lat z dużą inicjatywą dla chorych na Parkinsona i ich rodzin w Iławie. Znosząc uciążliwości postępującej choroby, wychowuje dorastającą córkę i jednocześnie z życzliwością wspiera autystycznie chorych i ich rodziny. Swoją postawą jest przykładem dla innych, pokazuje, jak mimo choroby pomagać innym.

4. Martyna Bieżyca

Pani Martyna angażuje się w pomoc dla dzieci chorych, organizując aukcje internetowe, na których zbiera pieniądze na leczenie lub sprzęt ratujący zdrowie i życie. Dzięki ostatniej zbiórce pieniędzy dla 4-letniej Anielki Wojciechowskiej z Iławy chorej na mukowiscydozę w miesiąc udało się zebrać 33 tys. zł na kamizelkę drenażową.

Fot. Info Iława.

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd2
REKLAMAAutoblask
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3002 sekundy