REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2017, 09:22 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Przy ulicy Kościuszki w Iławie, w bliskim sąsiedztwie mieszczącego się tutaj marketu sieci Lidl, ruszyła właśnie budowa nowego przejścia dla pieszych. Zebra będzie oświetlona.

Z wnioskiem o realizację takiej inwestycji zwrócili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie mieszkańcy okolicznych bloków. Ich postulat został uwzględniony, a w realizację przedsięwzięcia zaangażowany jest także Urząd Miasta w Iławie. Ratusz odpowiedzialny był za przygotowanie stosownej dokumentacji, a ponadto zrealizuje oświetlenie. Po stronie GDDKiA leży natomiast budowa samego przejścia.

Z nowej zebry skorzystamy jeszcze w tym roku. Na razie trwające roboty mogą być przyczyną pewnych utrudnień w ruchu. Gdy zachodzi taka konieczność, odbywa się on wahadłowo, a pracownicy podejmują ręczne kierowanie. 

Fot. Info Iława.
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dyd 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak dziś pamiętam prezentację jednego z planów zagospodarowania gdzie na wjeździe do Lidla miało być skrzyżowanie albo rondo. przy nim mogły by być z każdej strony ludzkie przejścia. W takim wydaniu to głupota, bo uszczęśliwi tylko mieszkańców 2-4 bloków a skrzyżowanie/rondo z przejściami załatwiło by temat kompleksowo. Nikt w ratuszu widząc pomysł mieszkańców nie pomyślał, nie doradził zmiany inwestycji i nie zadziałał przytomnie... :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwe 4 10 miesięcy temu

  niektórzy mają też problem włąćzyć sie do ronda? z tej okazji może zamontujemy światla?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 3 10 miesięcy temu

  Włączyć się do ronda :P analfabetyzm

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~def 2 10 miesięcy temuocena: 0% 

  wlasciciel tego marketu powinien to sfinansowac bo to on na tym zarobi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 1 10 miesięcy temu

  Przejście potrzebne bo mieszkańcy i tak przebiegali do Lidla. Ale miejsce bardzo niebezpieczne, mam nadzieje że będzie oświetlone jak Las Vegas. A może ktoś jeszcze pomyśli nad wyjazdami (z jak by nie było obwodnicy) z ulic Ziemowita k/BP i k/ fotopułapki, bo tzw. osiedle Ostródzka codziennie boryka się z problemem komunikacyjnym. A to jedyna obwodnica w Polsce jaką widziałem na której końcach stoją znaki ustąp pierszeństwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABajka
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3065 sekundy