REKLAMAzdz2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2017, 13:09 komentarzy 8
Zwycięska koncepcja w ogłoszonym przez Urząd Miasta w Iławie konkursie architektoniczno-urbanistycznym na przygotowanie koncepcji nowej siedziby iławskiej biblioteki.

Zwycięska koncepcja w ogłoszonym przez Urząd Miasta w Iławie konkursie architektoniczno-urbanistycznym na przygotowanie koncepcji nowej siedziby iławskiej biblioteki. (Fot. Info Iława.)

W Urzędzie Miasta w Iławie rozstrzygnięto dzisiaj (12 grudnia) konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, która w przyszłości ma przenieść się z obecnie zajmowanego obiektu przy ulicy Jagiellończyka do Domu Weterana. Jak zmieni się ten budynek, zanim zacznie pełnić taką publiczną funkcję? Zapoznaj się ze szczegółami, oglądając załączoną wizualizację.

Zwycięzcą miejskiego konkursu zostało decyzją sądu konkursowego biuro projektowe RESTUDIO z Gdańska. Nagroda to 20 tysięcy złotych, a ponadto możliwość udzielenia przez ratusz zamówienia z wolnej ręki na przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej dla inwestycji polegającej na przebudowie Domu Weterana i przekształceniu obiektu w nową siedzibę iławskiej biblioteki. Zaprezentowana dzisiaj zwycięska koncepcja, po uwzględnieniu przez projektanta pewnych uwag i poprawek, będzie podstawą dla takich prac. Wspomniane zastrzeżenia dotyczą zwłaszcza rozwiązań drogowych i w tym zakresie należy się jeszcze spodziewać niewielkich zmian. 

Bardzo pozytywne recenzje zebrała także kolejna ze zgłoszonych prac przygotowana przez Pracownię Projektową PPiP Janusza Pachowskiego. Jak można było usłyszeć podczas dzisiejszego ogłoszenia wyników, jury długo wahało się pomiędzy ostateczną decyzją o tym, komu przyznać zwycięstwo, a komu - drugą lokatę. Ostatecznie pracownia PPiP musiała zadowolić się drugim miejscem i nagrodą finansową w wysokości 12 tysięcy złotych. 

Przewidzianej konkursowym regulaminem trzeciej nagrody ostatecznie nie przyznano. Sąd konkursowy przyznał natomiast wyróżnienie. W ten sposób docenione zostało Studio Projektowe Przemysława Wojciechowskiego. 

Ogółem w konkursie zgłoszono pięć prac. Koncepcje oceniał powołany przez burmistrza sąd konkursowy w składzie: architekt Krzysztof Popiński (przewodniczący), architekt Mirosław Góralski (zastępca przewodniczącego), Mariola Zdrojewska, Jacek Bolechowski, Krzysztof Kozak, Kinga Groszkowska, Julia Bartkowska, Mariusz Korpalski, Roman Radtke. 

Sąd konkursowy ogłosił dzisiaj swój werdykt (fot. Info Iława).

Zaprezentowana została zwycięska praca.

Tak zmieni się Dom Weterana, dla którego Urząd Miasta w Iławie znalazł nową funkcję. W przyszłości będzie to nowa siedziba iławskiej biblioteki.

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dybuk 8 10 miesięcy temu

  Projekt ładny, ale nie zostanie zrealizowany. Nowy burmistrz zmieni zdanie, zaś miasto znowu szerokim gestem rozdało pieniądze podatników na nagrody. Kolejny raz podkreślam brak kompetencji i amatorszczyznę włodarzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bibliotekarz 7 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak ,rzeczywiście w Warszawie są,ale tzw.dzielnicowe instytucje animacyjno-społeczne,które zajmują się prowadzeniem działalności kulturalno-społecznej na zasadzie prowadzenia zajęć animacyjnych,:szachowych,teatralnych,plastycznych,muzycznych ,a w niektórych takich ośrodkach,,oddalonych w dużej odległości od biblioteki głównej są tzw.filie z czytelną..Biblioteka iławska w obecnej strukturze nie może prowadzić takiej działalności,ponieważ jej zadaniem statutowym jest upowszechnianie czytelnictwa.Burmistz twierdzi,że w Domu Weterana będzie siedziba biblioteki,więc sekcji zainteresowań być nie może,byłoby to niezgodne z prawem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kika 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Kiedyś ćwiczyła tam orkiestra budowlanki, która dziś ćwiczy w szkole nr6 w pomieszczeniu w opłakanym stanie. Aż szkoda, że takiego budynku nie można wyremontować na dom kultury z prawdziwego zdarzenia. Co ma robić ta nasza młodzież? Tam powinna ćwiczyć ta orkiestra, powinny być i inne sekcje zainteresowań. Tego tu brak. Zaraz ktoś zarzuci, że to było w PRL. A w Warszawie takie domy kultury są. Z ciekawości obejrzałam co mają do zaoferowania, a było tego niemało: nauka gry na instrumentach, sekcje malarskie, techniczne, taneczne, gastronomiczne, brydżowe, szachowe i wiele innych, biblioteka z czytelnią. Wszystko to dla dużych i małych. I w dodatku za darmo. Ja wiem że Iława to nie Warszawa, ale czy u nas nie może być coś podobnego na mniejszą skalę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qmak 5 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Dom kultury powinien tam powstać bez dwóch zdań!!! Tyle tylko że iceka może jedynie trawę na zielono pomalować.. Heh do tego nadaje się aktualna ekipa tej instytucji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Bardzo ładne projekty ale biblioteka - zgadzam się z poprzednimi komentarzami, naprawdę brak ośrodka kultury i miejsca gdzie można by się zabawić, potańczyć tak jak kiedyś a przecież jesteśmy miastem turystycznym i mało rozrywkowym w mieście nie ma nic !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 3 10 miesięcy temu

  Mi się podoba. Dobrze by było też pokazać inne projekty biorące udział w konkursie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Czytelnictwo w Polsce spada,a oni nową bibliotekę budują...Panie burmistrzu,podobno dużo pan czyta,ale statystyk dot.czytelnictwa najwyraźniej Pan nie zna,więc na jakiej podstawie wydaje Pan publiczne pieniądze na piękne ,ale puste budynki?!Mam wrażenie,że jest pan oderwany od rzeczywistości.,radzę trochę poczytać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 1 10 miesięcy temuocena: 75% 

  To są tylko kosztowne plany projektów! Konkursy aby wesprzeć znajomych architektów za miejską kasę. Niedawno było identycznie z terenem przed portem śródlądowym tzw. skwer Żeromskiego. Plany, konkursy, wizualizacje a stan obecny każdy widzi. Nie dajcie się nabrać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3219 sekundy