REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2018, 09:18 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Bardzo smutny był w tym roku powiatowy Koncert Noworoczny, który odbył się w hali "Mechanika" w czwartkowy wieczór. Uczestniczący w tym wydarzeniu pracownicy Starostwa Powiatowego w Iławie i kierownictwo tego samorządu pogrążeni są w żałobie po zmarłym nagle pracowniku urzędu. Wiadomość o niespodziewanej śmierci zaledwie 32-letniego Jakuba Chiżyńskiego - wieloletniego, lubianego i cenionego pracownika iławskiego starostwa, dotarła w dniu koncertu. Wiele osób zrezygnowało z zaplanowanego uczestnictwa w tym wydarzeniu, by wziąć udział w różańcu.

Ze względu na bardzo zasmucające okoliczności tegorocznego Koncertu Noworocznego z typowego okolicznościowego przemówienia zrezygnował Starosta Iławski Marek Polański, który ograniczył się do powitania przybyłych gości i poprosił zgromadzonych o uczczenie chwilą ciszy pamięci zmarłego Jakuba Chiżyńskiego. 

Głos zabrał również marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, podkreślając, że miniony rok był dla iławskich samorządów udany pod kątem pozyskiwania unijnego wsparcia i wyraził nadzieję na kontynuację tego korzystnego trendu w przyszłości.

Dla zgromadzonej w "Mechaniku" publiczności zagrali muzycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Rafała Krauze. Pod względem artystycznym koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej orkiestra zaprezentowała repertuar muzyki rozrywkowej, w tym utwory muzyki filmowej i niespodziankę - z orkiestrą wystąpiła utalentowana wokalistka jazzowa Ewa Żydołowicz. Druga część to część świąteczna. Zespół zaprezentował najpiękniejsze kolędy i melodie świąteczne świata oraz najwspanialsze polskie kolędy. Występ tradycyjnie zakończył Marsz Radeckiego, a kapelmistrz orkiestry Rafał Krauze otrzymał od starosty Marka Polańskiego nagrodę.

Fot. Info Iława.
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Grzegorz 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Spoczywaj W Pokoju Kubuś. Był niesamowicie pozytywnym i wartościowym człowiekiem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolega 4 9 miesięcy temu

  wiadomo jaka przyczyna?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jersa 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Do ~Iławianki: Wstydź się za tę wypowiedź! Pomyśl zanim cokolwiek powiesz/napiszesz. Nagła śmierć Kuby jest wstrząsem dla wszystkich, którzy go znali oraz niewyobrażalną tragedią dla jego rodziców i najbliższych. Jak można wystosować tak obojętne słowa w przypadku, gdy zgasło czyjeś życie. Kuba był wspaniałym, dobrym, młodym i pełnym pasji człowiekiem. Nawet jeśli Go nie znałaś, nie wypada formułować takich wypowiedzi o kimkolwiek, gdyż każde życie ma wartość, sens i znaczenie. Są ludzie, którzy bardzo cierpią z powodu tego, co się stało, należy się nad tym pochylić, oddać szacunek i powagę! Wstydź się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 2 9 miesięcy temuocena: 22% 

  "Co ma piernik do wiatraka"Jak można argumentować,że słaba frekwencja na koncercie spowodowana była śmiercią pracownika starostwa.Co się w tym mieście wyprawia....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Widać, że nigdy nie poznałaś tego Wspaniałego Człowieka ktorym byl Kuba!!! Wszyscy go Kochali i oczywiste jest,,ze większość osób wolała iść na Różaniec.. żałuj tylko ze nie dalo Ci byc w gronie tych którzy Go znali

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3219 sekundy