REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2018, 11:38 komentarzy 10
Projekt dwóch budynków z 40 mieszkaniami na wynajem w każdym z nich, które powstaną na nowym osiedlu Żołnierzy Wyklętych. Taką nazwę nadała temu terenowi Rada Miejska w Iławie.

Projekt dwóch budynków z 40 mieszkaniami na wynajem w każdym z nich, które powstaną na nowym osiedlu Żołnierzy Wyklętych. Taką nazwę nadała temu terenowi Rada Miejska w Iławie.

W tym roku na osiedlu Żołnierzy Wyklętych w Iławie, na ulicy o tej samej nazwie, ruszy budowa bloku ITBS z 40 mieszkaniami na wynajem. Kolejny taki budynek w tym samym miejscu jest w planach na dalszą przyszłość. To odpowiedź Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na duże zapotrzebowanie na przystępne cenowo mieszkania w naszym mieście.

ITBS dysponuje projektem dwóch budynków wielorodzinnych, oba będą czterokondygnacyjne, z 40 mieszkaniami i podziemnymi garażami. 

Na ten rok ITBS planuje rozpoczęcie budowy pierwszego z bloków. Zakończenie takiej inwestycji ma dobiec końca już w roku 2019. Terminu budowy drugiego z zaplanowanych bloków jeszcze nie ustalono, a jej wyznaczenie będzie zależało od możliwości finansowych Towarzystwa. 

Budowę pierwszego z budynków ITBS sfinansuje częściowo z własnych środków, częściowo z miejskiej dotacji, a także z wkładu finansowego wniesionego przez przyszłych lokatorów bloku. Stawki w tym zakresie podane zostaną w stosownym ogłoszeniu, jakie ITBS opublikuje po otrzymaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego decyzji o przyznaniu kredytu - kolejnego źródła finansowania budowy. Taka decyzja ma zostać wydana do końca czerwca.

- Taka forma budownictwa, tj. pod wynajem, sprawdza się bardzo dobrze. Z powodzeniem stawia na nią m.in. Toruń. Żadne z naszych mieszkań też nie stoi puste - mówi prezes Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Zbigniew Pawłowski. - Zapotrzebowanie na mieszkania jest w Iławie ogromne. Każdego roku przyjmujemy około 100 podań o przyznanie lokalu komunalnego.

Pierwszy blok, a później kolejny, stanie na powstającym dopiero osiedlu Żołnierzy Wyklętych, na ulicy o tej samej nazwie, na wzniesieniu niedaleko obwodnicy i siedziby iławskich zakładów firmy Animex.

- Moim zdaniem to piękna lokalizacja - ocenia Zbigniew Pawłowski. - Cicho, spokojnie, to ładny teren nad rzeką. Wyjątkowo podoba mi się to miejsce.

Wcześniej ITBS w planach miał budowę bloku przy ulicy Jasielskiej w Iławie. Z tych planów ostatecznie się wycofał, działkę za 350 tysięcy złotych sprzedając Rembudowi.

Prezes ITBS Zbigniew Pawłowski jest przekonany, że taka forma budownictwa, tj.mieszkań pod wynajem, sprawdza się bardzo dobrze.

abs2

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wyborca 2 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Kolejna niespełniona obietnica burmistrza Żylińskiego. Zamiast mieszkań itbs, mamy galerię jazzu lub wyspę młyńską. Ot myślenie burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 9 ponad rok temuocena: 100% 

  I co z tymi mieszkaniami ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Ciekawy jestem z jakiej racji ITBS sprzedał działkę przy jasielskiej Rembudowi, można tak bez przetargu kupić majątek Gminy? Czy to luksus dla wybranych? Ogłoszenia żadnego nie było raczej...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ila 7 ponad rok temuocena: 14% 

  Do mieszkaniec. Najlepiej jak byś dostał za darmo mieszkanie i jeszcze miasto by ci czynsz płaciło ja mam ratę kredytu 900zl i muszę do tego 400 czynszu płacić i nie marudzę a wy dostajecie nowe mieszkanie za 30 procent ceny i mieszkacie do śmierci i nie macie do końca życia zobowiązania w banku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Nikt nie dostał mieszkania za darmo mylisz pojęcia albo nie potrafisz czytać że zrozumieniem.... żeby wpłacić te pieniądze też trzeba wziąć kredyt chyba że masz odłożone, 98% ludzi nie ma takich pieniędzy A jeżeli nie mogą wziąć kredytu pod hipotekę to muszą brać kredyty konsumpcyjne i z czynszem to już wychodzi 1600 zł więc nie jest tak kolorowo jak Ci się wydaję....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Irenka 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Niech się walą na ryj nigdy nikomu nie pomogli .Jak umarła moja mama to mnie obciążyli czynszem za 3 miesiące a blok wyglądał jak ostatni syf. Dranie. A to co wpłaciła przepadło bo nie miałam siły na sądy.Opuściłam Iławę i nigdy do niej nie wrócę. To miasto przypomina jarmark wokół galerii. Bawcie się dobrze

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 4 ponad rok temuocena: 92% 

  ITBS żerują na ludziach którzy nie mają zdolności kredytowej, niech napiszą jeszcze że wymagają wpłaty w wysokości 30% wartości mieszkania i co miesiąc podwyzszaja czynsze. Zaczynałem od 540 zł 7 lat temu teraz mam 700 zł mieszkańcy płacą czynsz + kredyt na wybudowanie bloku szkoda tylko że nie ma jakiejkolwiek informacji od zarządu ile tego kredytu zostało, podwyżki czynszu tłumacza że wzrosły koszty utrzymania budynku ale jakie???ile??Masakra....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bywam tam to wiem 3 ponad rok temuocena: 92% 

  Czynsz pewnie niewygórowany będzie ze względu na zapachy z drobiarskich, czasem pomieszane z tymi z ziemniaczanki,(ładnie to tam jest ale na zdjęciach:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Logicznie myślący 2 ponad rok temuocena: 90% 

  A czyż gmina nie powinna trzymać się z dala od rynku komercyjnego, a zająć się swoimi zadaniami? Czyli budować lokale komunalne, a nie zarabiać na najmie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 ponad rok temuocena: 40% 

  po co to komu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6122 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)