REKLAMAimage2
Iławski dzielnicowy st. asp. Dominik Siestrzewitowski.

Iławski dzielnicowy st. asp. Dominik Siestrzewitowski. (Fot. KPP w Iławie.)

Kary pozbawienia wolności grożą trzem mieszkańcom powiatu iławskiego. Dwóch z mężczyzn posiadało przy sobie narkotyki, a trzeci je sprzedawał. Cała trójka ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Iławski dzielnicowy st. asp. Dominik Siestrzewitowski podczas obchodu rejonu służbowego zauważył młodego mężczyznę, który na widok funkcjonariusza odrzucił papierosa i jakieś przedmioty. W trakcie czynności okazało się, że była to szklana lufka oraz woreczek strunowy z suszem roślinnym. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 18-latka policjanci ujawnili jeszcze 12 torebek strunowych z tabletkami - łącznie 114 sztuk. Badanie narkotestem wskazało, że są to tabletki ekstazy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W trakcie czynności policjanci ustalili, skąd 18-latek miał narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali o rok młodszego mieszkańca gminy Iława. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów.

St. asp. Dominik Siestrzewitowski zatrzymał też poszukiwanego 17-latka. Młody mieszkaniec Płocka poszukiwany był przez sąd, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Okazało się, że mężczyzna może przebywać w jednym z iławskich bloków. Dzielnicowy zatrzymał 17-latka. W trakcie czynności policjant u młodego mężczyzny ujawnił dwa woreczki strunowe z suszem roślinnym. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Policjanci zatrzymali mieszkańca Płocka, który usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Po wykonanych czynnościach 17-latek został przekazany mamie, ponieważ jak się okazało, decyzją sądu został już skreślony z listy wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w art. 59 mówi m.in. o tym, że „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Natomiast art. 62.1 mówi, o tym, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

[KPP w Iławie]

TEMATY na sygnale
REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4505 sekundy