REKLAMADPK

(Fot. Archiwum własne.)

Myślenie- to łączy biegaczy i szachistów. W bieganiu, tak jak w szachach, każdy ruch musi być przemyślany, dlatego pod takim hasłem 17 lutego w Iławie rozegrany zostanie turniej szachowy pomiędzy między trzema półmaratonami: grudziądzkim, ostródzkim i iławskim.

Hasło, pod którym rozegra się turniej, jest również informacją przekazywaną biegaczom i biegaczkom. 

- Celem jest, aby - podobnie jak szachiści - przewidywali każdy treningowy krok. Jeśli jest on nieprzemyślany, kumuluje się w obciążeniach ustrojowych. Wtedy może z pięknej biegowej przygody w każdym wieku uczynić mniejsze czy większe problemy zdrowotne, które zakończą aktywność biegową. Turniej jest również zachętą dla nauczycieli wychowania fizycznego, aby propagowali dopuszczoną w wymogach programowych grę w szachy jako bardzo celową umiejętność przydatną w życiu - mówi Paweł Hofman, organizator wydarzenia.

W rozgrywkach głównych zmierzą się uczniowie klas ponadgimnazjalnych (trzyosobowe zespoły reprezentują półmaratony). Również przedszkolaki i uczniowie klas I-III będą mogli sprawdzić się w rywalizacji szachów ogrodowych (na terenie Galerii) w imprezie „Ja też lubię biegać - gram w szachy”. Rozgrywki szachowe pomiędzy półmaratończykami odbędą się 17 lutego o godzinie 11:00 w iławskiej Galerii Jeziorak.

Impreza jest także promocją klasyfikacji Grand Prix Trzech Półmaratonów w Iławie, Ostródzie i Grudziądzu, która po raz pierwszy jest w tym roku rozgrywana pomiędzy uczestnikami wszystkich trzech wydarzeń. Każdy, kto wystartuje w trzech tegorocznych półmaratonach w Grudziądzu (3 maja), Ostródzie (10 czerwca) i Iławie (9 września), za odpowiednio zajęte miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn otrzyma punkty. Im mniejsza ilość punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji.

Wyniki ogłoszone zostaną podczas ostatniej imprezy z cyklu, czyli podczas VIII Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego. Wyróżnienia otrzymają zawodniczki i zawodnicy z miejsc I-X w kategoriach open kobiet i open mężczyzn.

Szczegóły zamieszczone zostaną w regulaminach półmaratonów.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Burmistrza Iławy Adama Żylińskiego, Burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza i Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego.

Publikacja zlecona.

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4214 sekundy