REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lutego 2018, 12:42 komentarzy 1
Dzisiaj Irenie Nowickiej przekazano statuetkę

Dzisiaj Irenie Nowickiej przekazano statuetkę "Zasłużonej dla miasta Iławy". Taki tytuł otrzymała na mocy uchwały podjętej w grudniu minionego roku.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Iławie statuetkę Zasłużonej dla miasta Iławy odebrała Irena Nowicka, była wieloletnia prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego SART, animatorka kultury i miłośniczka kina. Z tym iławskim związana była przez 32 lata.

Uchwałę, na mocy której Irenie Nowickiej został nadany tytuł "Zasłużonej dla miasta Iławy", Rada Miejska w Iławie podjęła w grudniu ubiegłego roku.

- Pani Irena Nowicka jest związana z kulturą naszego miasta od ponad 40 lat. Przez wszystkie te lata angażowała się społecznie w jej upowszechnianie i promowanie. Z iławskim kinem związała swoje zawodowe życie. Przepracowała tu 32 lata. Była kierownikiem kina i propagatorem sztuki filmowej. Przeprowadziła iławskie kino przez niezwykle trudne dla kultury czasy - czytamy w uzasadnieniu do wspomnianej uchwały. - Z kolei przez ostatnich 10 lat, tj. od 2007 roku, działając jako prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego SART dała się poznać jako świetna organizatorka, niezwykle wrażliwa na sztukę, wielka miłośniczka rękodzieła artystycznego, a także poetka.

Dzisiaj, 26 lutego, przyszedł czas na uroczyste wręczenie okolicznościowej statuetki. Miało to miejsce na początku sesji Rady Miejskiej w Iławie, odbywającej się w sali sesyjnej iławskiego ratusza.

Zabierając głos, Irena Nowicka podziękowała za długoletnią i owocną współpracę burmistrzowi Adamowi Żylińskiemu oraz dyrektor Iławskiego Centrum Kultury Ewie Wiśniewskiej. Apelowała, by pamiętać o artystach, którzy pełnią w społeczeństwie ważną funkcję, i pomagać im. Jak mówiła, nie jest już szefową Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego SART, którym kierowała przez 10 lat, ale zrzeszeni tam artyści i twórcy w razie potrzeby nadal będą mogli liczyć na jej pomoc.

Wyróżniona zabrała głos, dziękując za dotychczasową współpracę i apelując o wspieranie artystów.

REKLAMAabs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~momo 1 ponad rok temu

    A na koniec zasłużona mogła klęknąć i ucałować Adama w prawicę. Ustawka

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4379 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)