REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 marca 2018, 12:19 komentarzy 5

(Fot. Czytelnik.)

Kłęby gęstego dymu unoszą się nad drogą pomiędzy miejscowościami Bronowo i Różnowo w gminie Susz. Jak informuje czytelnik, przyczyną jest wypalanie gałęzi przez drogowców. Zaniepokojony o jakość powietrza mieszkaniec prosi o interwencję w tej sprawie, a przedstawiciel zarządcy, któremu przekazaliśmy sygnał, zapowiada, że odstąpi od dalszego wypalania.

- Polecam, byście zajęli się sprawą palenia gałęzi między miejscowością Różnowo i Bronowo, gdzie drogowcy od około tygodnia codziennie wypalają gałęzie, zamiast zutylizować je za pomocą rębaka - zgłasza czytelnik. - Ostatnio tyle mówi się o jakości powietrza, a kiedy tamtędy przejeżdżam, unoszą się kłęby dymu. Gałęzie leżą od strony Bronowa do około połowy drogi, a zatem około kilometra, z czego około połowa jest już wypalona - dodaje.

g

Kierowca relacjonuje, że na miejscu jest pojazd z napisem na drzwiach wskazującym na to, iż należy on do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Rejonu w Nidzicy. Właśnie ZDW jest - od niedawna - zarządcą tego około 2,5-kilometrowego odcinka. Zmiana zarządcy dokonała się wraz z początkiem tego roku i ma związek ze zmianą przebiegu drogi wojewódzkiej w tej okolicy.

Kierownik Obwodu Drogowego w Iławie Jarosław Szeszel wyjaśnił nam, że trwające prace są wynikiem chęci uporządkowania drogi przez nowego zarządcę.

- Poprzez wycięcie krzaków chcemy poprawić bezpieczeństwo i widoczność na tej trasie. Niestety prace te odsłoniły także duże ilości odpadów zalegających pomiędzy krzakami, które również zostaną usunięte - mówi Jarosław Szeszel.

Kierownik zapowiada, że w związku ze zgłoszonymi uciążliwościami pracownicy odstąpią od dalszego wypalania. Jak mówi, pozostałe gałęzie zostaną zutylizowane w inny sposób, zrębakowane i wywiezione.

Skarga naszego czytelnika dotyczy sytuacji zaobserwowanej na drodze pomiędzy Różnowem a Bronowem w gminie Susz. To - od niedawna - droga, za którą odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zmiana administratora dokonała się w związku ze zmianą przebiegu trasy wojewódzkiej w tej okolicy (fot. Google Maps).

REKLAMAabs2

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Shark 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Oooo jaki Jarząbek ekolog. A sam śmieci pali. Spalanie gałęzi to nie Smooog.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 4 ponad rok temuocena: 100% 

  A krowy jak chodzą w lato i się najedzą zielonej trawki i puszczają gazy to i to może będzie niedługo przeszkadzać tym wszystkim zatroskanym marudom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jajcun 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Zdjęcie robione kalkulatorem????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawo drogowcy za to , że robicie coś dla kierowców poprawiając widoczność przez wycięcie krzaków. Wiem jakie to ważne , bo sama niedawno miałam kolizję z sarenką, która wyskoczyła mi z krzaków tuż pod samochód. Proszę się nie przejmować nieprzychylnymi opiniami i robić swoje , bo drogi wojewódzkie choć nie idealne to wyglądają coraz lepiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenek 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Witam ! Kurczę cóż teraz są za wrażliwi ludzie , palenie ogniska z drewna w szczerym polu przeszkadza - idiotyzm

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4321 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)