REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 marca 2018, 09:13 komentarzy 16
Prezes spółki IBC Investments Grzegorz Słyszyk (po lewej) mówił o planach inwestycyjnych spółki wobec obiektu. Po prawej drugi z licytujących.

Prezes spółki IBC Investments Grzegorz Słyszyk (po lewej) mówił o planach inwestycyjnych spółki wobec obiektu. Po prawej drugi z licytujących. (Fot. Info Iława.)

Długa i zaciekła była dzisiejsza licytacja komornicza ruin zamku w Szymbarku wraz z przyległościami. Wzięło w niej udział dwóch oferentów. Wygrała firma IBC Investments z Warszawy, która zaproponowała za zabytek 1 mln 830 tysięcy złotych. Ale zanim sprzedaż będzie mogła dojść do skutku, sąd musi rozpatrzyć skargę, jaka dzisiaj wpłynęła tam na czynności komornika. Tymczasem prezes spółki informuje o swoich planach wobec obiektu. To stworzenie tam hotelu wraz z centrum konferencyjnym i połączenie takiego obiektu z działalnością muzealną.

W dzisiejszej licytacji wzięło udział dwóch licytantów. Wcześniej, w wymaganym terminie, wpłacili rękojmię będącą warunkiem przystąpienia do licytacji komorniczej ruin zamku w Szymbarku wraz z przyległościami. Taka licytacja, zorganizowana przez prowadzącego tę sprawę komornika sądowego Macieja Garczyńskiego, odbyła się dzisiaj (7 marca) w siedzibie Sądu Rejonowego w Iławie. 

Wartość rękojmi to 195 300 zł. Stanowi to jedną dziesiątą sumy oszacowania wynoszącej 1 mln 953 tys. zł. Na taką kwotę w pierwszej licytacji wyceniono przylegającą do jeziora Szymbark nieruchomość, wpisaną do rejestru zabytków i wymagającą prac konserwatorskich, w tym dla części zamku ratunkowych. Licytowana nieruchomość to ruina zamku, ale też inne budynki, w tym mieszkalny parterowy i obiekty inwentarskie, a także działki gruntu o łącznej powierzchni około 12,75 ha. Cenę wywoławczą w licytacji określono na 1 mln 464 750 zł. 

Oferenci, wzajemnie się przebijając, znacznie przekroczyli tę kwotę. Zwycięzcą licytacji okazała się spółka IBC Investments z Warszawy, która zaproponowała 1 mln 830 tysięcy złotych.

Prezes spółki Grzegorz Słyszyk udzielił uczestniczącym w licytacji dziennikarzom informacji o planach inwestora wobec zabytkowego obiektu. Jak informował, IBC Investments chciałoby stworzyć w Szymbarku hotel wraz z centrum konferencyjnym i połączyć taką działalność z rodzajem muzeum.

Jednak sędzia Tytus Szymanek poinformował, iż dzisiaj do Sądu Rejonowego w Iławie wpłynęła skarga na czynności komornika w tej sprawie. Zanim wynik dzisiejszej licytacji będzie mógł zostać uznany za ważny, sąd musi ją rozpatrzyć. Obowiązujący w tym przypadku termin to 7 dni. 

Do tematu - wrócimy.

REKLAMANotus_nowa

16Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~amator 16 ponad rok temu

  A teraz nr 1. Kunszt.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~amator 15 ponad rok temu

  Fotografia reportażowa nr 14. Kunszt.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tutejszy 14 ponad rok temuocena: 67% 

  Miejscowi stracą miejsce do konsumpcji taniego wina oraz piwa. Dziwne, ze nie bylo protestów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomerk 13 ponad rok temuocena: 50% 

  Podobno bierdronka ma tam być.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 12 ponad rok temuocena: 80% 

  Już mi się całkowicie pogmatwały rachunki. Który to już z kolei "inwestor" kupujący zamek od poprzedniego bankruta żyjącego gdzieś tam hen daleko, który zamek widział najczęściej na zdjęciu tylko raz przed jego zakupem, a później jego los miał w głębokim poważaniu? Ile już było obiecanek - cacanek dotyczących świetlanej przyszłości tego ciekawego obiektu? Wszystkie kończyły się tak jak zawsze - kolejną licytacją. Obawiam się, że będzie ich nadal cały wianuszek, aż się mury się skruszą i runą. A z wyszabrowanych cegieł okoliczni mieszkańcy zbudują sobie kolejne budki dla królików lub skromne kurniki. Tak jak robili to już w przeszłości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dydek 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Uuu czeka nas niestety dziwny i taki sobie twór na podobę Zamku Golub-Dobrzyń. Szkoda, bo myślałem że raczej do zwiedzania jak Zamek Radzyń Chełmiński.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwning 10 ponad rok temuocena: 33% 

  Czyli co niejaki Myśliński nie dźwignął tematu zameczku i musiał oddać, Słabiuśki ten pisiorowy bysnessmen hehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wiem 9 ponad rok temuocena: 100% 

  On nie był właścicielem tego zamku. Kupił wcześniej w Kamieńcu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Roto 8 ponad rok temu

  Konik wspaniała inteligentna odpowiedź. Dzięki, zapomniałem że ostatnio kupiłem u niego na rynku pomidory.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Konik 7 ponad rok temu

  Handluje warzywami na rynku. Podobno ma kase.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Roto 6 ponad rok temu

  A kto to ten Myśliński?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BabciaJadzia 5 ponad rok temuocena: 44% 

  IBC Investment z Warszawy, czyli Słyszyk Grzegorz Jan ( (48 lat). Jest on prawinikiem, ale głównie zajmuję się inwestycjami. Niestety, ale cała, lokalna branża turystyczna straci :( co wiążę się z upadkiem nikektórych restauracji czy hoteli!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wujek dobra rada 4 ponad rok temuocena: 83% 

  BabciuJadziu nie wiesz przecież gdzie mieszkam. Uważam, że odrestaurowany zamek przyciągnąłby więcej turystów w nasze okolice niż IBC jest w stanie tam stworzyć miejsc noclegowych. Także spokojnie, bo branża turystyczna ma się dobrze i będzie jeszcze rosła.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Babcia Jadzia 3 ponad rok temuocena: 25% 

  Wujek dobra rada Proszę się nie wypowiadać jeśli się nie mieszka w Iławie. My wiemy co dla nas jest najlepsze. Idź zarabiaj pieniądze gdzie indziej.!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wujek dobra rada 2 ponad rok temuocena: 92% 

  Raczej zyska. Będzie kolejna atrakcja dla której warto przyjechać do Iławy. Chciałbym, aby ta inwestycja doszła do skutku, choć na razie jestem dość sceptyczny. Generalnie nieźle zainwestowali kasę. Niecałe 2 mln zł za prawie 13 ha ciekawie położonych gruntów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 ponad rok temuocena: 17% 

  ty a co u nas jest dobrego czy bendzie obcy czy swoj jeden kij drogo i smutno

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4755 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)