REKLAMAKlonowski

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

"Zasłużony dla Kultury Polskiej" - taką odznakę przyznał iławskiemu fotografowi Czesławowi Wasiłowskiemu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Artysta odebrał wyróżnienie z rąk starosty Marka Polańskiego podczas czwartkowej sesji rady powiatu.

Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Minister i wicepremier Piotr Gliński przyznał ją Czesławowi Wasiłowskiemu, a uroczystość nadania zorganizowano podczas obrad Rady Powiatu Iławskiego w czwartek, 30 czerwca.

Nie jest to pierwsze ważne wyróżnienie jednego z najbardziej znanych iławskich artystów, który profesjonalnie zajmuje się fotografią już od 1970 roku. Od tego czasu wziął udział w licznych wystawach regionalnych, ogólnopolskich oraz zagranicznych. Fotografie Wasiłowskiego znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Teatralnym Teatru Narodowego w Warszawie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych w Warszawie, czy Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Fot. Info Iława.

 

REKLAMAfood

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4863 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)