REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2018, 11:18 komentarzy 2
Szpital w Nowym Mieście Lubawskim.

Szpital w Nowym Mieście Lubawskim. (Fot. Google Maps.)

Śledczy ujawniają kolejne okoliczności dramatu, jaki rozegrał się w niewielkiej miejscowości w gminie Kurzętnik w minionym tygodniu. Sprawa wyszła na jaw, gdy 16-latka, wraz z dwoma towarzyszącymi jej osobami, przyszła do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim. Nastolatka miała reklamówkę, a niej martwego noworodka. Dziecko urodziło się żywe, a zmarło wskutek obrażeń doznanych w obrębie głowy - wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury. 

Dziewczyna przyszła na oddział ginekologiczny nowomiejskiego szpitala 8 marca. Wraz z nią była jej matka. Kobietom towarzyszył też mężczyzna. 

Nieletnia niosła w reklamówce martwego noworodka. 

- Przeprowadzone w sprawie czynności pozwoliły na wskazanie, iż w miejscu zamieszkania nieletniej doszło do porodu, zaś jak wynikało ze wstępnych wyników po przeprowadzonej sekcji zwłok, dziecko urodziło się żywe, zaś jego zgon nastąpił na skutek obrażeń doznanych w obrębie głowy - informuje Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim, jednostka nadzorująca to postępowanie.

Wiadomo ponadto, że ciąża nastolatki była już na takim etapie, że dziecko osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem matki.

Wobec 16-latki Sąd Rodzinny w Nowym Mieście Lubawskim wszczął postępowanie w sprawie o zabójstwo, tj. czyn z art. 148 § 1 kk zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Ponadto sąd postanowił o umieszczeniu nieletniej w ośrodku wychowawczym na okres 3 miesięcy.

W toku postępowania ujawniono również okoliczności związane z wielokrotnym nakłanianiem ciężarnej dziewczyny do przerwania ciąży oraz udzielenia jej pomocy w jej przerwaniu.

- Ustalonemu sprawcy tego czynu został przedstawiony zarzut. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zastosował wobec podejrzanego młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - podają śledczy.

17-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 

REKLAMAabs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nml 2 ponad rok temu

    To nie człowiek to bydle ukarala bym jeszcze matkie tej dziewczyny ze dopuściła do tego ślepa była? ? Pozwoliła żeby córka dziecko w reklamowe przyniosła mogła oddać a nie zabijać wstyd i hańba ona i jej rodzina powinna z wstydu się zapaść pod ziemię

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~iii 1 ponad rok temu

    Moze matka nie lepsza. NIe daleko pada jabłko od jabłoni...

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4744 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)