REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 marca 2018, 14:54 komentarzy 5

(Źródło: materiały inwestora.)

Od dłuższego czasu trwają prace związane z dążeniami do gruntownej modernizacji stadionu w Wikielcu w gminie Iława, gdzie swoje mecze rozgrywa III-ligowy GKS. Zamienić istniejący obiekt w prawdziwą sportową wizytówkę gminy - to wspólny cel zarządu piłkarskiego klubu i gminnego samorządu, które współpracują w tym zakresie.

Planowana inwestycja zakłada powstanie budynku zaplecza sportowego, a także poprawę warunków na trybunach. 

- Projektowany budynek będzie pełnił funkcję zaplecza sportowego dla lokalnego klubu. W kondygnacji parteru zlokalizowano: szatnie dla drużyn, pokój trenera, pokój dla sędziów oraz pomieszczenia pomocnicze - czytamy w opisie technicznym przedsięwzięcia. - W pomieszczeniach na piętrze zlokalizowano natomiast biuro klubu, pokój obserwatora, ogólnodostępne WC damskie i męskie oraz salę konferencyjną do 50 osób. 

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie niecałe 285 m2. Będzie to budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, przykryty stropodachem. Ściany zewnętrzne mają być białe, a dach i rynny będą stalowe ocynkowane, w kolorze naturalnym stali.

Przewiduje się też przebudowę oraz rozbudowę istniejących trybun. Zaprojektowano je w postaci betonowych podestów, do których montowane są siedziska z tworzywa sztucznego w rzędach wznoszących się oraz zakończonych utwardzoną koroną. Do obiektów zaprojektowano utwardzone kostką brukową dojścia. Jest też przewidziane zadaszenie. Na trybunach po rozbudowie będzie 598 miejsc. 

Stowarzyszenie Klub Sportowy GKS LZS Wikielec otrzymało już pozwolenie na budowę. Można się już także zapoznać z materiałami graficznymi przygotowanymi dla tego przedsięwzięcia.

Na razie szczegóły dotyczące finansowania i terminu wykonania inwestycji nie są znane. Wiadomo, że samorząd Gminy Iława podejmuje starania, by uzyskać dofinansowanie dla tego przedsięwzięcia z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Stadion w Wikielcu - wizualizacja (źródło: materiały inwestora).

REKLAMANotus_nowa

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ireeek 5 10 miesięcy temuocena: 86% 

  Po co tym pajacom takie boisko?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamil Amborski 4 10 miesięcy temu

  W jakim programie można tworzyć takie symulacje otoczenia ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Osiedleniec 3 10 miesięcy temuocena: 0% 

  Leonie dlaczego nawet nie potrafisz anonimowo zgłosić przestępstwa. Anonimy sprawdzają, ale jak te przestępstwa to jakieś wymyślne bzdety to nikt się za to nie zabierze, bowiem są do wykrycia 1000 razy ważniejsze sprawy. Leon tylko pieprzy i pieprzy ziołami po murawie w III Liga ma się dobrze. zaś Harmata ma w cuglach wygrane następne 5 lat a ty będziesz jęczał dalej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Osiedleniec 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Ostatnio taki drogi obiekt widziałem w Szwecji. Nasz Burmistrz tez potrafi takie projekty na papierze malować i w internecie publikować. Jest nowe boisko nawet w Skarszewie, ale tam od roku jeszcze podobno nikt nie widział żeby pies z kulawą nogą latał za piłko. Sołtys wk.....y ze meczy u nich nie organizuje wójt ani nawest pokazów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxx 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  A drogi gmina kiedy ma zamiar naprawić?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3659 sekundy