REKLAMAWardrom
REKLAMAWiatrak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 marca 2018, 12:12 komentarzy 40

(Fot. Info Iława.)

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie, powstałej w wyniku przekształcenia z wygaszanego gimnazjum, obawiają się o swoje miejsca pracy. Taki scenariusz może mieć miejsce jako skutek dysproporcji dotyczącej liczby uczniów w iławskich podstawówkach. Stawia to w trudnej sytuacji zwłaszcza byłe gimnazja, takie jak "Piątka". Tymczasem, jak przekonuje zastępczyni burmistrza Ewa Junkier, to właśnie szkoła na Wiejskiej, spośród wszystkich iławskich podstawówek, może się obecnie pochwalić najlepszymi warunkami dla najmłodszych uczniów. Zarówno włodarze miasta, jak i dyrekcja oraz nauczyciele "Piątki" mają nadzieję, że przełoży się to na dobre wyniki rekrutacji.

Tych zagadnień dotyczyło spotkanie z udziałem dyrekcji i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 5 z burmistrzem Adamem Żylińskim, zastępczynią burmistrza Ewą Junkier i dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Iławie Renatą Kamińską zorganizowane w placówce przy Wiejskiej we wtorek.

Tamtejsi nauczyciele boją się o swoje miejsca pracy, jeszcze nie w tym roku szkolnym, ale w latach kolejnych, a także przyszłość szkoły, przyznają włodarze naszego miasta.

Strony chciały spotkać się we własnym gronie, bez udziału mediów. Komentarze zebraliśmy po spotkaniu.

- Przyznam, że po wcześniejszych rozmowach dotyczących skutków reformy edukacji w Iławie udaliśmy się na to spotkanie z drżeniem serca. Niepotrzebnie. Rozmowa była trudna, ale z pewnością bardzo konstruktywna - powiedział nam burmistrz Adam Żyliński. 

Podczas wizyty gospodarze zaprezentowali gościom z miejskiej delegacji stan przygotowania szkoły do kształcenia i sprawowania opieki nad najmłodszymi uczniami. Jak mówią włodarze, z tej prezentacji płyną bardzo pozytywne wnioski.

- Byliśmy pod dużym wrażeniem dostępnych tutaj warunków, klas i ich wyposażenia - mówi Adam Żyliński. - W szkole pracuje doskonała kadra pedagogiczna z wieloletnim doświadczeniem. 

- Nie chcemy kategoryzować szkół, jednak mogę stwierdzić z całą pewnością, że obecnie szkoła numer 5 jest w Iławie najlepszą szkołą dla naszych najmłodszych uczniów - dodaje zastępczyni burmistrza Ewa Junkier. - Jest w pełni przystosowana do pobytu tam 7-latków, warunki są wspaniałe, jest dostępna ogromna przestrzeń, w tym wydzielona dla tych dzieci. Sądzę, że warto, by rodzice naprawdę zastanowili się nad posłaniem tam swoich pociech.

Wiceburmistrz Junkier wspomniała także o tym, iż dyrekcja ma ciekawe pomysły na promocję "Piątki", przekonywanie do siebie zarówno rodziców, jak i uczniów. O szczegółach usłyszymy wkrótce, takie informacje ma przekazywać zainteresowanym dyrekcja SP nr 5.

Zdjęcia: Info Iława.

abs2

40Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wyborca 40 ponad rok temuocena: 80% 

  Cała reforma jest o kant d.... potrzebna. Niestety burmistrz i jego załoga jak zwykle nie dźwignęli tematu, przez co dochodzi do sporów i ostrej wymiany zdania, nawet tu na forum. Burmistrzu trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, podpowiadam Panu to już ten czas. Nauczycielom, dyrekcji, rodzicom i uczniom współczuję zaistniałej sytuacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 39 ponad rok temu

  Nie rozumiem cię, gdzie tu wina Burmistrza, czego nie udźwignął. Rodzice maja prawo domagac sie aby dzieci uczyły sie w tej czy innej szkole. Chociaz prawdę mówiąc u wielu rodziców są to jakieś dziwne uprzedzenia czy nawyki szkolne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No tak ale to nie tylko to. 38 ponad rok temuocena: 60% 

  Polecam maść, taką specjalną, na ból d.... Radna, burmistrz, burmistrz, radna - Iława była przed nimi i będzie po nich... Smutne to w jaki sposób rozmawiacie tu na tym forum w temacie, który łatwy nie jest. Oczywiście zwolennicy radnej będą jej bronić, burmistrza bronić będą jego oddani wyznawcy. To staje się smutne...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SzachMat 37 ponad rok temuocena: 63% 

  "koko" jesteś, czy nie, patrzysz z balkonu czy z piwnicy "Grażyna" pisze jak jest.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koko 36 ponad rok temuocena: 33% 

  Cała ta dyskusja odbywa się między ludźmi, którzy mają "urawniłowkę" w głowie. Jednomyślne lajki dla krytyków burmistrza - wszyscy na "tak", i jednomyślne dla jego ewentualnych obrońców - na "nie". Jesteście jak peowcy - obrażacie człowieka, mówicie po imieniu lub "Żyła", a radna to "Pani Ewa", obrażana matka i żona. Złodziej krzyczy "Łapać złodzieja". Hipokryci. Co za bagno. Odkrywcy i wyznawcy nagłego objawienia talentu społecznikowskiego. Nie patrzę ani z balkonu, ani z piwnicy. Każdy ma prawo widzieć po swojemu. A ja uważam, że tak nie jest jak pisze "Grażyna" i kropka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 35 ponad rok temuocena: 53% 

  Dajcie już spokojnie odejść burmistrzowi Żylińskiemu na emeryturę, przecież on już nie będzie startował. (..). Spokojnych oceanów Panie Adamie

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lucyna 34 ponad rok temuocena: 50% 

  To on ma (..)?

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mgr inż. 33 ponad rok temuocena: 73% 

  Ponieważ nauczyciele zarabiają mało (sami tak mówią) to proponuję się przekwalifikować. Urzędy pracy tak doradzały kiedyś innym ludziom bezrobotnym, to i teraz będą miały pole do wykazania się. a i nauczyciele przyjmą tą propozycję z pocałowaniem ręki, bo w końcu poprawią swoją sytuację materialną i w ogóle pójdą do lżejszej pracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś w temacie 32 ponad rok temuocena: 75% 

  Reforma edukacji w Iławie to cyrk. Żeby jednak dyrekcja za mocno nie fikała, to łaskawca wręczył im niedawno solidne podwyżki do pensji. Około 800 zł miesięcznie. Nauczycielom 30 zł motywacyjnego. Kpiny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radny 31 ponad rok temuocena: 50% 

  Jak jesteś w temacie to chyba wiesz, że chętnych na tak lukratywne stanowiska brak. Czemu, może dlatego, że tak dużo płacą. Pomyśl czasami co piszesz.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 30 ponad rok temuocena: 80% 

  Potwierdzam, osobiście skorzystałem z pomocy Pani Ewy. Jest konkretna i skuteczna. Pani Ewo życzę siły, wytrwałości. Na całe szczęście to mieszkańcy decydują w wyborach, a nie ratuszowa klika.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barbara 29 ponad rok temuocena: 20% 

  O jak miło, że się z tym z nami podzieliles. Naprawdę święta kobieta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grażyna 28 ponad rok temuocena: 69% 

  "koko" czy w wydziale promocji Iławskiego magistratu, nie ma nic innego do roboty, że lodówką się zajmujecie??? Radna jaka jest wie każdy kto o pomoc się do niej zwróci. Nie istnieje w jej słowniku zwrot "NIEDASIĘ" (celowo tak napisane, stąd cudzysłów), mierzi to, gryzie innych, najbardziej oczywiście burmistrza, bo przecież to on ją wprowadził do rady, to na jego piersi wykarmiona... Nie myli się tylko ten co nic nie robi, ona działa i za to po karku dostaje. Pojawia się gdzieś ŹLE, nie ma ŹLE, mówi głośno co myśli i dobrze takich ludzi potrzeba.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koko 27 ponad rok temuocena: 23% 

  Nie pracuję w promocji miasta. Jestem niezależną mieszkanką tego miasta. Obserwuję to z boku. Pani , o której mówimy, moim zdaniem jątrzy, pojawia się wszędzie, gdzie będzie ją widać. Mam swoje doświadczenie życiowe i już niejednego takiego efekciarza widziałam. Ma prawo mnie to wkurzać, czy nie ma może?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 26 ponad rok temuocena: 67% 

  Jeśli notorycznym przyprawianiem gęby, bądź co bądź najaktywniejszej radnej w naszym mieście, burmistrz okazuje poziom kultury osobistej to osiągnął dno. Wyzywa kobietę, zapominając że jest ona żoną, matką. I każdego zniszczy kto stanie mu na drodze. W mojej ocenie obecny burmistrz jest chory na władzę, żeby ją zachować nie cofnie się przed niczym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koko 25 ponad rok temuocena: 18% 

  O, widzę odezwała się klaka. Bawcie się dalej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koko 24 ponad rok temuocena: 25% 

  Rzeczywiście, otwierasz lodówkę a tam ... najaktywniejsza radna opowiada o sobie, jaka to jest aktywna. Boszszsz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 23 ponad rok temuocena: 67% 

  Adaś nie prościej podpisać się burmistrz? Jeśli wspomniany team dojdzie do skutku, to już wiemy czemu Adaś nerwowo wierga nóżkami. Idą zmiany, idą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wróżbita Maciej 22 ponad rok temuocena: 33% 

  Lecz się człowieku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorota 21 ponad rok temuocena: 66% 

  Burmistrz jest mistrzem manipulacji. Gardzi ludźmi i niespecjalnie ukrywa się z tym. Każda konfrontacja z mieszkańcami jest tego niezaprzeczalnym dowodem. I jeśli burmistrz sądzi, że urzędnicze lukrowane wpisy coś pomogą, to porażka wyborcza za kilka miesięcy będzie bardziej odczuwalna niż myśli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol P. 20 ponad rok temuocena: 37% 

  Dość Rządów Ż(..) w naszym mieście, już polanalfabeta Maśkiewicz pokazał jakie ma tu poparcie, teraz bez trudu pokaże mu Pan Żuchowski!

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Peter 19 ponad rok temuocena: 60% 

  Adaś jak to Michał nic nie robi? Książki to niby kiedy pisze, wywiady w telewizji to dla ciebie nic. Toć to nasza duma powiatu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łysy 18 ponad rok temuocena: 78% 

  Adasiu Żyli....oj Niezgódko nie wal po nogach ze strachu tylko czekaj na wynik wyborczy. Uzindnicy z ratusza podobnie jak w Ranczu Lodzia , Czerepach i Fabian tuż przed wyborami robili poparcie w Internecie dla wójta, tak i oni robią sztuczne poparcie i tłok na forach. Pewnie i sam włodarz się włącza czytając prawdę o sobie. Nie ma czego zaś szukać na forum szmatławca lokalanego, bo tam szajbnięty moderator wpuszcza co mu akurat pasuje, obiektywizmu tam równo zero, a tenże moderator sam ze sobą dyskutuje - psychol normalny zaprzedany temu kto więcej płaci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adaś Niezgódka 17 ponad rok temuocena: 17% 

  Jaki Pan? Chyba Paniczyk Żuchowski wraz z "nic nie robię" Młotkiem i iławską pokahontaz Jackowską.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin z wyboru. 16 ponad rok temuocena: 53% 

  Ludzie skąd u was tyle jadu? Macie normalnego i naprawdę dobrego burmistrza a wy go ciągle błotem obrzucacie. Chłop się stara, ciągle coś nowego w Iławie powstaje, miasto w porównaniu z innym podobnej wielkości wygląda jak z obrazka. Ruszcie tyłki, przejdzie się kawałek po Polsce to trochę ochłoniecie. Sam mieszkam tu od 5 lat i nie zamienił bym się na żadne inne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hubert 15 ponad rok temuocena: 50% 

  porównaj psie Żylińskiego z Ostródą i do budy ! Twój pan idzie tam gdzie jego miejsce na śmietnik historii, za dużo nas poniżał, za daleko odszedł od zwykłego człowieka!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prosta iławianka 14 ponad rok temuocena: 42% 

  Wybaczcie, ale piszecie głupoty. Nie macie zielonego pojęcia, a wypowiadacie się, jakbyście pozjadali wszystkie rozumy. Bohaterowie zza klawiatury. Wstyd. Kulturą osobistą nie dorastacie do pięt Burmistrzowi pod względem poziomu kultury. I tyle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prosta Iławianka 13 ponad rok temuocena: 35% 

  Nie będę klękać przed nikim. Ale jeśli ktoś z Was liczy, że nowy burmistrz przyprowadzi ten "złoty pociąg" do Iławy i Wam da, to współczuję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lorek 12 ponad rok temuocena: 51% 

  klęknij przed nim jeszcze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 11 ponad rok temuocena: 63% 

  Burmistrz Żyliński z pełną premedytacją poróżnia mieszkańców, rodziców, środowisko nauczycielskie. Obecnie kadra nauczycielska robi cyrk potocznie zwany promocją, ze strachu przed utratą pracy. A wystarczyło w zeszłym roku przysiąść do przeprowadzenia reformy z głową, a nie na ostatnią chwilę i tworzyć syf, który się ciągnie do dzisiejszego dnia. Współczuję rodzicom, nauczycielom a także dyrekcji uczestnictwa w marnym show.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w sprawie "reformy" 10 ponad rok temuocena: 67% 

  Jeśli chodzi o tzw. syf to jej twórczynią była jednak pani "minister" Zalewska forsująca na siłę swą bałaganiarską, kompletnie nieprzygotowaną i głupią "reformę oświaty", która całkowicie rozłożyła na łopatki system szkolny. Pretensje kieruj pod jej adresem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z podleśnego 9 ponad rok temuocena: 50% 

  To bardzo dobrze obrazuje stosunek burmistrza do społeczeństwa Iławy : Przykład pogardliwego stosunku obecnego burmistrza Adama Żylińskiego do mieszkańców Iławy. Jeden tylko cytat z lokalnych mediów w kontekście koncertów disco-polo w Iławie: "(...) Wszystkim odechce się disco-polo na pięć lat (...)". Co to znaczy?! Ja, Adam, brzydzę się taką muzyką i jej odbiorców mam za idiotów, ale ICK radzi mi żebym jednak zapraszał takich prymitywów sceny, bo tego ludzie chcą. Dlatego z wyrachowania zgadzam się na te pseudogwiazdy, jednak gardzę nimi szczerze. [...] Do cholery! [...] ICK mówi o dużym zainteresowaniu biletami, a burmistrz taki tekst?! Co to ma być?! Tak, moi drodzy disco-polo fani, burmistrz Iławy ma nas za tępe kmiotki, którym rzucił ochłap w myśl zasady "niech żrą niekulturalne świnie"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~także z okolic do iławiaka 8 ponad rok temuocena: 75% 

  Trafiłeś nieboraku jak kulą w płot. Otóż chciałbym cię zapewnić, że nigdy nie byłem, nie jestem i mam nadzieję że nie będę żadnym burmistrzem. Tym bardziej nie jestem żadnym włodarzem czegokolwiek. Wyraziłem jedynie swoją prywatną opinię o tzw. muzyce disco polo, która nie ma nic wspólnego z kulturą muzyczną czy jakąkolwiek inną. A po twej głupawej reakcji można przypuszczać, że jesteś jej zapalczywym zwolennikiem. W takiej sytuacji pozostaje mi jedynie wyrazić pod twoim adresem swoje głębokie wyrazy współczucia gdyż twoja psychiczna wstydliwa przypadłość ma charakter raczej beznadziejnie nieodwracalny. Dodatkowo powinieneś zacząć się leczyć na chorobliwą podejrzliwość, że wszystko co na tym forum ci się nie podoba wyszło spod pióra burmistrza. A także na tępą do Niego nienawiść. Takie objawy paranoi maniakalno - prześladowczej leczy się z kolei u psychiatry. Więc jak najszybciej zaklep sobie wizytę, gdyż są tam już długie kolejki złożone z innych fanów disco polo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 7 ponad rok temuocena: 64% 

  Poczytajcie poniżej mieszkańcy Iławy co o nas sądzi burmistrz, tym razem nazwał sam siebie " także z okolic podleśnego". Myśli, że jak nas zelży pod anonimowym nikiem to nie będzie wiadomo, że to on. Dziękujemy za wnikliwą ocenę nas i mieszkańców okolicznych miejscowości "wielki" włodarzu!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~także z okolic Podleśnego 6 ponad rok temuocena: 59% 

  Przy okazji nieudolnej i dość prostackiej próby wyżycia się na burmistrzu, udało ci się jednak, choć wbrew swym intencjom, dokonać jakże wnikliwej oceny artystycznej disco polo, które tylko przez pomyłkę niektórzy nazywają muzyką. W całości podzielam twoją jakże słuszną opinię, że jest to "muzyka dla idiotów" realizowana w szczególności dla "tępych kmiotków" przez "pseudogwiazdy" czyli "prymitywów sceny". Absolutnie zaś nie mogę się zgodzić z Twym stwierdzeniem, że ta pseudomuzyka jest sprowadzana do Iławy po to by "ją żarły niekulturalne świnie". Porównanie takie jest bowiem na wskroś niesprawiedliwe wobec sympatycznych przedstawicielek trzody chlewnej z ryjkami i zakręconymi ogonkami. A to dlatego, że żadna szanująca się, kulturalna, prawdziwa świnia nigdy by tak nisko nie upadla by słuchać z radością i uwielbieniem czegoś tak prymitywnego jak disco polo, które staje się niestety symbolem poziomu "kulturalnego" wielu mieszkańców Iławy i terenów ościennych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z okolic Podleśnego 5 ponad rok temuocena: 60% 

  Już te swoje bzdury wypisywałeś na forum "Kuriera Iławskiego". Teraz przeniosłeś się tutaj? A sio.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SZUBIDUBI 4 ponad rok temuocena: 48% 

  Discopolowy kmieciu.... słomę z butów wyjmij....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eeeeeeffff 3 ponad rok temuocena: 65% 

  Pan Ż. likwidował pociągi w Piszu i NMLu to sie kolejarzami nie przejmował,a tu co? Nauczyciele przecież są wykształceni i ze swoim wykształceniem pracę na pewno znajdą. Są prywatne szkoły nauczania języków, zawodu, kursy doszkalające itd itp. Jak się zwolni sklepową z mięsnego i ta się musi przebranżowić to norma, a nauczyciel to co? Przecież jak zdolny to w każdym fachu sobie poradzi. Może na przykład zostać starostą, bo to w Iławie norma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eeeeeeffff 2 ponad rok temuocena: 100% 

  te - 'świadomy" - nie kmiot bez szkoły tylko ktoś z wykształceniem wyższym magisterskim plus parę podyplomówek, który zna smak pracy i który drwi z nauczycielskiego podejścia do ludzi i do swoich przywilejów. Normalny inżynier jak likwidują fabrykę idzie do innej pracy i nikt się nie chyli nad jego losem, żaden burmistrz. Ale nauczyciele mają kartę nauczyciela i ich nie można zwolnić. Mają najcięższe etaty (18 godzin tygodniowo) - czyli moje 1,5 dnia. Mają najkrótsze urlopy i czas na łamzanie po burmistrzach o swoje. No i ta ich wyższość - bo przecież są najmądrzejsi - wśród 7 latków, ba nawet 13 latków. Później niejeden uczeń ich przerasta o głowę intelektem, ale słuchać bo "pan/pani PROFESOR". Nawet na studiach nikt się tak nie tytułował, choć niejeden tytuł posiadał. Także PROFESORY jak jesteście tacy och i ach - to czego się boicie? Że Wam ktoś będzie kazał pracować po te 8 godzin dziennie bez wakacji? Że trzeba będzie wyrobić plan by zapracować na pensję? Nadgodzin niepłatnych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Świadomy 1 ponad rok temuocena: 45% 

  Kmiot bez szkoły sie odezwał co sie przebranżowił z bezrobotnego na bezrobotnego po kursie tabliczki mnożenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7294 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)