wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2018, 19:24 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Podopiecznym trenera Arkadiusza Klimka nie udało się sprawić sportowej niespodzianki. W rozegranym dzisiaj w Wikielcu meczu 22. kolejki III ligi miejscowy GKS przegrał z Polonią Warszawa. Spadkowicz z II ligi i klub z wielkimi tradycjami wciąż liczący się w walce o awans nie dał sobie odebrać punktów, wygrywając 4:0.

Przyjezdni ruszyli do zdecydowanego ataku już na samym początku pierwszej połowy. Piłkarze "Czarnych Koszul" z każdą minutą podchodzili coraz wyżej i starali się odbierać piłkę już na połowie przeciwnika. Kilka udanych interwencji odnotował Malanowski, ale niestety nie zachował czystego konta. W 24 minucie bramkarza Wikielca pokonał Mariusz Marczak, efektownie uderzając lewą nogą z około 16 metrów. Później, od około 30 minuty, obraz gry był bardziej wyrównany, a gospodarze stworzyli kilka groźnych sytuacji. Dobrą okazję strzelecką, sam na sam z bramkarzem, miał Piotr Wypniewski, ale pozostała ona niewykorzystana.

W drugiej połowie goście znacznie powiększyli przewagę. Na listę strzelców zespołu z Warszawy wpisali się jeszcze Bartosz Wiśniewski, Krystian Pieczara i Przemysław Szabat.

Rolimpex GKS Wikielec - Polonia Warszawa 0:4 (0:1)

GKS Wikielec: Jacek Malanowski, Szymon Jajkowski, Paweł Kolcz, Remigiusz Sobociński, Paweł Tomkiewicz, Rafał Śledź, Jakub Górski, Piotr Wypniewski, Bartosz Wrzosek, Cezary Nowiński, Borys Piórkowski. Rezerwa: Damian Suszczewicz, Mateusz Jajkowski, Adrian Płoski, Sergiej Gurow.