wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2018, 09:51

(Fot. Maciej Dalkiewicz/archiwum.)

Do bardzo udanych inaugurację rundy wiosennej w drugiej grupie A klasy może zaliczyć Orzeł Ulnowo. W minioną sobotę, 7 kwietnia prowadzony przez trenera Pawła Klimka zespół z gminy Susz przed własną publicznością pokonał Barkas Tolkmicko 2:0. Tym samym udało się zrewanżować rywalom za przegraną 4:5, od której Orzeł rozpoczął poprzednią, jesienną rundę.

W Ulnowie zawodników przywitała piękna wiosenna pogoda. Mecz obie drużyny zaczęły dość nerwowo. Nie brakowało brzydkich fauli, jednak sędzia nie zamierzał pokazywać żółtych kartek. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, lecz to Orłowi udało się zdobyć bramkę. W 35 minucie, po długim wyrzucie z autu, Maciej Wilczak zagraniem głową przedłużył piłkę do Dawida Ciężkowskiego, który pewnie umieścił futbolówkę w siatce gości. Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali sytuację na boisku.

Na drugą połowę drużyna Orła wyszła zmotywowana, czego efektem były doskonałe sytuacje, które stworzyli sobie zawodnicy. Jednak brakowało szczęścia. Dwukrotnie z sytuacji sam na sam górą wychodził bramkarz gości.  Było tak aż do około 75 minuty. Wtedy to przed fantastyczną okazją stanął Daniel Sikorski, jednak jego strzał został zablokowany. Na szczęście piłka wróciła  pod nogi Daniela, który precyzyjnym podaniem obsłużył Piotra Misiaka. Nie zostało nic innego, jak skierowanie piłki głową do pustej bramki. W końcówce to goście złapali wiatr w żagle i mocnymi zagraniami w pole karne stwarzali zagrożenie pod bramką Orła. Na szczęście mecz zakończył się korzystnym wynikiem dla naszej drużyny 2:0.

- Cieszymy się z dobrego rozpoczęcia rundy wiosennej - podsumowuje trener Orła Ulnowo Paweł Klimek. - Jest jeszcze sporo elementów do poprawy, ale cieszy ilość sytuacji, które tworzymy i oczywiście rezultat końcowy. Zagraliśmy konsekwentnie i to, co założyliśmy sobie przed meczem. Widać było, że zawodnicy, którzy wyszli w podstawowej jedenastce, jak i zmiennicy dali z siebie 100%. Jest duży potencjał w naszej drużynie.

Orzeł Ulnowo - Barkas Tolkmicko 2:0

Orzeł Ulnowo: Bartłomiej Lewandowski, Aleksander Brzuzy, Radosław Połeć, Adrian Karolewski, Mariusz Budziński, Mariusz Wenderski, Daniel Sikorski, Mariusz Przedpełski, Piotr Misiak, Maciej Wilczak, Dawid Ciężkowski. Rezerwa: Tomasz Kresimon, Artur Szczepański, Michał Tomczyk, Tomasz Lewandowski, Radosław Sobkowiak, Grzegorz Sroka, Mateusz Rodak. Trener I: Paweł Klimek. Trener II: Piotr Szagała.