REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2018, 08:44 komentarzy 2

(Fot. Bartosz Mikłaszewicz.)

28 i 29 kwietnia tego roku odbędzie się kolejna, czwarta edycja Suskich Warsztatów Ratowniczych organizowanych przez OSP w Suszu przy udziale OSP w Rożentalu i KP PSP w Iławie. 

Suskie Warsztaty Ratownicze to szkolenie z zakresu nowoczesnego gaszenia pożarów budynków i mieszkań prowadzone przez grupę instruktorów cfbt.pl z całego kraju. Weźmie w nich udział około 150 strażaków z powiatu iławskiego oraz całej Polski - m.in. Warszawy, Szczecina, Łodzi, czy Poznania. 

Strażacy będą poznawali nowoczesne sposoby gaszenia pożarów, których wprowadzenie pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców m.in. powiatu iławskiego, jak również zmniejszyć straty wynikające z tego typu zdarzeń. 

Ćwiczenia będą trwały dwa dni. Podczas pierwszego dnia w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu odbędą się wykłady oraz rozmaite ćwiczenia, a w przerwach między nimi nowoczesny sprzęt strażacki zaprezentują przedstawiciele wielu firm. Drugi dzień ćwiczeń to zajęcia w mobilnym kontenerze ogniowym oraz opuszczonym budynku mieszkalnym w Jawtach Wielkich, podczas których strażacy pod okiem instruktorów będą obserwowali rozwój pożaru, zjawiska w nim zachodzące oraz będą przeprowadzali natarcie na pożar mieszkania. 

- Potrzeba organizacji takich warsztatów jest bardzo duża. Pożary na przestrzeni lat zmieniły się - dębowe szafy zastąpiły meble z prefabrykatów, co sprawiło, że zarówno strażacy, jak i mieszkańcy są narażeni na dużo bardziej niebezpieczne i nieprzewidywalne pożary niż jeszcze 20 lat temu - tłumaczą organizatorzy warsztatów, ochotnicy z jednostki OSP w Suszu. - Strażacy dążą również do minimalizacji strat wynikających z użycia wody poprzez ćwiczenie odpowiednich technik jej podawania. Chcą uniknąć zalewania mieszkań znajdujących się poniżej mieszkania objętego pożarem. To inicjatywa stworzona, by mieszkańcy naszego regionu mogli spać spokojnie.

Wideo: You Tube/areksusz.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANotus_nowa

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkaniec 2 9 miesięcy temuocena: 43% 

    Tych suszaków to powinien zbadać najpierw jakiś dobry lekarz psychiatra. Już nawet z wyglądu co niektórzy to jacyś piromani.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~14skin88 1 9 miesięcy temuocena: 33% 

    Piromani? Ty się w łeb jebnij człowieku. Ciekaw jestem kto ci wygląda na takiego piromana. A do psychiatry to sam się zapisz, bo zdrowo to na pewno ci dekiel nie pracuje.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3918 sekundy