REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 kwietnia 2018, 16:53 komentarzy 2

6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby dwóch lat, nadzór kuratora, zakaz nadużywania alkoholu oraz nakaz naprawienia szkody pokrzywdzonym - taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w trybie przyspieszonym, a usłyszał go 19-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna nie zapłacił za stancję oraz okradł swoich kolegów.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który nie zapłacił za wynajmowany pokój i wyjechał. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że 19-letni obywatel Ukrainy nie zapłacił za wynajem pokoju, po czym zabrał paszport i wyjechał. 

W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyny czyn tego mężczyzny. 19-latek okradł również kolegów, z którymi mieszkał. 

Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. O wszystkim poinformowali Straż Graniczną, dzięki czemu obywatel Ukrainy wkrótce został zatrzymany na przejściu granicznym. Okazało się, że mężczyźnie skończyło się również pozwolenie na pobyt w Polsce. Po wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy Straży Granicznej policjanci przetransportowali 19-latka do Iławy. 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mieszkaniec Ukrainy usłyszał zarzuty oszustwa oraz kradzieży z włamaniem.

19-latek  w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, gdzie usłyszał wyrok: 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby dwóch lat, nadzór kuratora, zakaz nadużywania alkoholu oraz nakaz naprawienia szkody pokrzywdzonym.

[KPP w Iławie]

REKLAMAabs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ilah 2 9 miesięcy temuocena: 60% 

    A gdzie zakaz wjazdu do kraju Ukraince to nieroby i złodzieje lenie smierdzace

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Antyrus 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

    Ale kara... Co go interesuje kurator zakaz nadużywania alkoholu zwrot skradzionych pieniędzy itp. itd.... Jak w tej chwili robi wypad na Ukrainę i tam raczej nie będą respektować tego wyroku.... Nasze sądy bardzo łagodnie traktują obcokrajowców.... Żenada!!!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5216 sekundy