REKLAMAKleks2

(Fot. Archiwum własne.)

W Iławie trwa kampania "Kilometry dobra", realizowana przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie. Daj „dzieciakom w potrzebie” szansę na zdrowie, przyłącz się do akcji - apeluje Stowarzyszenie i przedstawia, jak każdy z nas może mieć swój udział w poprawie zdrowia małych dzieci i ułatwieniu im dostępu do specjalistycznej pomocy w Iławie. Obecnie dostęp do wczesnej interwencji i usług specjalistycznych jest na terenie naszego miasta znikomy...

Zbieramy Kilometry Dobra!

Jesteś rodzicem? Może właśnie planujesz założyć rodzinę? A może czekasz z radością na wnuki lub po prostu znasz kogoś, kto z utęsknieniem oczekuje potomstwa? O czym wtedy najczęściej myślisz?

„Czy to będzie chłopczyk czy może dziewczynka?” 
„Czy będzie podobne do mamy czy do taty, a może do babci lub dziadka?” 

Zazwyczaj kiedy zastanawiasz się nad tym lub rozmawiasz z kimś o narodzinach dziecka, to pojawia się w końcu myśl: "Wszystko jedno czy będzie to chłopiec czy dziewczynka, jakie będzie miało oczy…. najważniejsze żeby było zdrowe!” 

No właśnie, narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu rodziny. Ale co robić, gdy okazuje się, że maluszek:
⦁    jest wcześniakiem lub ma niską wagę urodzeniową?
⦁    nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem?
⦁    nie sygnalizuje potrzeb: gdy jest głodny lub ma mokrą pieluszkę?
⦁    nie gaworzy, nie mówi po 2 roku życia lub mówi bardzo niewyraźnie?
⦁    jest zbyt spokojny i senny, nie bawi się, nie naśladuje dorosłych?
⦁    jego rozwój psychoruchowy znacznie odbiega od tempa rozwoju rówieśników?

Statystyki medyczne wskazują, że tego rodzaju zaburzenia rozwojowe zdarzają się u 4-5% nowonarodzonych dzieci, tj. u jednego na dwadzieścioro maluszków. Oznacza to, że w Twojej rodzinie lub wśród Twoich znajomych jest jakieś dziecko, które bardzo potrzebuje specjalistycznego wsparcia. 

Im szybciej wszelkie niepokojące objawy i nieprawidłowości rozwojowe zostaną dostrzeżone oraz objęte wczesną, profesjonalną interwencją terapeutyczną, tym większe szanse na prawidłowy i harmonijny rozwój dziecka. Dzięki dużej plastyczności układu nerwowego we wczesnym okresie rozwoju, tak zwana wczesna interwencja może zahamować rozwój wielu zaburzeń, zapobiec niepełnosprawności. Niestety, dostęp do wczesnej interwencji i usług specjalistycznych, zwłaszcza na terenie Iławy, jest znikomy. 

MOŻESZ TO ZMIENIĆ!

Możesz mieć swój udział w poprawie zdrowia małych dzieci, ułatwiając im dostęp do specjalistycznej pomocy. Jako PSONI Koło w Iławie od wielu lat rehabilitujemy „dzieciaki w potrzebie” i dajemy im szansę na lepsze życie. Rocznie z naszej pomocy korzysta około 90 maluchów, a potrzeby są znacznie większe. 

PRZYŁĄCZ SIĘ!

Wesprzyj nas w kampanii Kilometry Dobra, abyśmy mogli świadczyć stałą, fachową pomoc i zapobiegać niepełnosprawności u dzieci. Twoja wpłata przyczyni się także do zakupu specjalistycznego wyposażenia do nowo powstającego ośrodka rehabilitacji dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

WPŁAĆ 22 PLN (pół metra Dobra)

WPŁAĆ 44 PLN (jeden metr Dobra)

WPŁAĆ 88 PLN (dwa metry Dobra)    

WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ poprzez stronę:
http://www.kilometrydobra.pl/ 

lub przelej środki na konto: Bank Spółdzielczy w Iławie 06 8831 0002 2001 0107 7086 0008.

Liczy się każda wpłata!

Możesz także wrzucać pieniądze do puszek oznaczonych Kilometry Dobra „Dzieciaki w potrzebie”, które znajdują się w wielu sklepach, restauracjach i instytucjach na terenie Iławy - bądź uważny! 

Dzięki temu będziemy mogli objąć specjalistycznym wsparciem większą liczbę „dzieciaków w potrzebie”. Fachowa pomoc lekarza pediatry, fizjoterapeuty, psychologa, logopedy na wczesnym etapie rozwoju dziecka pozwoli ograniczyć zjawisko niepełnosprawności (a tym samym zmniejszyć koszty późniejszej, ciągłej rehabilitacji) wśród mieszkańców Iławy i okolic. 

Daj „dzieciakom w potrzebie” szansę na zdrowie!

Zbiórka publiczna NR 2018/760/OR
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie
ul. 1 Maja 5 a
14-200 Iława
tel. 89  649 79 49
NIP 744 15 33  261    KRS 0000340480
http://www.facebook.com/psoni.ilawa 

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3768 sekundy