wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2018, 17:14

(Fot. Info Iława.)

W 21. kolejce klasy okręgowej lider, zespół Jezioraka Iława, podejmował Polonię Iłowo - ekipę ze środka V-ligowej tabeli. Podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego pokonali przyjezdnych aż 6:0.

Wynik otworzył już w 8 minucie Łukasz Suchocki, dając Jeziorakowi prowadzenie po ładnej asyście Dawida Kowalskiego, który prostopadłym podaniem obsłużył kolegę. Zawodnicy Jezioraka mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, by podwyższyć wynik. W 31 minucie Wojciech Figurski w idealnej sytuacji posłał piłkę nad bramkę, chwilę później Dawid Kowalski ładnym strzałem z przewrotki próbował pokonać bramkarza gości, a na 5 minut przed końcem Radosław Galas trafił w słupek.

Już w drugiej odsłonie na 2:0 podwyższył Wojciech Figurski. Grający trener w 50 minucie wykorzystał ładne dośrodkowanie Łukasza Suchockiego z prawej strony i strzałem z głowy skierował futbolówkę do siatki. 10 minut później na listę strzelców zespołu z Iławy wpisał się Remigiusz Parulis, wykorzystując dośrodkowanie po rzucie rożnym dla gospodarzy. Dwie minuty później mogło być 4:0, ale strzał Michała Foja z dystansu trafił w poprzeczkę. W 66 minucie, po ładnej akcji prawą stroną, Dawid Kowalski podał do Radosława Galasa i padła kolejna bramka dla iławian. Chwilę później gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Bramkarz Polonii wybronił strzał  Rafała Kuchnika w lewy róg. Wynik podwyższył jeszcze dwukrotnie Łukasz Suchocki, ustalając go na 6:0 dla Jezioraka.

Jeziorak Iława - Polonia Iłowo 6:0 (1:0)

Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski, Krzysztof Kressin, Dawid Kowalski, Aleksander Krajewski, Michał Foj, Jakub Gula, Łukasz Suchocki, Łukasz Święty, Radosław Galas, Daniel Madej, Wojciech Figurski. Rezerwa: Kamil Jędrzejewski, Jakub Słomski, Karol Kaźmierski, Remigiusz Parulis, Rafał Kuchnik, Oskar Kotłowski, Tomasz Kaszlewicz. Trener: Wojciech Figurski.