REKLAMAPatrz
Paszynin2

(Fot. Archiwum własne.)

Stowarzyszenie „Przystań” udzieliło od początku swojego istnienia 571 stypendiów, pozyskując i wydając na to 839 tysięcy złotych. Część z tych środków „Przystań” pozyskała z 1%.

Stypendia na rok szkolny 2018/2019 również zasilą środki z odpisu podatku dochodowego. To ważne źródło finansowania stypendiów, o które „Przystań” stara się od lat.

– Program „Równe Szanse” ma już 17 lat. Wielu naszych stypendystów to dzisiaj dorośli ludzie, wśród nich są m.in. aktorka Marta Chodorowska czy Karol Drzewoszewski – mówi Arkadiusz Karpiński, prezes „Przystani”.

Wszyscy stypendyści „Przystani” to uczniowie osiągający bardzo dobre wyniki w nauce, bo taki jest jeden z warunków ubiegania się o stypendium. Ważna jest też aktywność ucznia w szkole i poza nią oraz nieprzekroczenie określanej co roku granicy dochodów rodziny.

– Stypendyści to zawsze ludzie aktywni – dodaje prezes stowarzyszenia. – Działają w samorządach szkolnych, w organizacjach pozarządowych czy grupach mniej formalnych. Zależy nam, by wyrośli na aktywnych i przedsiębiorczych obywateli.

„Przystań” zbiera już środki na stypendia na przyszły rok szkolny i jak co roku liczy na środki z 1%. W zamian za 1% na stypendia w biurze „Przystani” można bezpłatnie wypełnić zeznanie podatkowe, wspierając iławskich stypendystów. Szef stowarzyszenia zachęca, by swój 1% przeznaczać na lokalne inicjatywy, aby wspierać rozwój swoich małych ojczyzn, gdzie żyjemy.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

REKLAMADebata

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9057 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)