wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2018, 19:22

(Fot. Wiesław Raczkowski.)

Ponad 300 miłośników ścigania na rowerach przyciągnęła druga edycja rozegranego dzisiaj Wyścigu Pięciu Jezior - MTB Maratonu. Poznaliśmy wyniki imprezy, zorganizowanej przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji we współpracy z Nadleśnictwem Iława. Gratulujemy uczestnikom - zwycięzcom i wszystkim, którzy ukończyli zawody na każdym z trzech dystansów!

DYSTANS DŁUGI

Wyścig na najdłuższym, mierzącym 56,2 km dystansie Wyścigu Pięciu Jezior ukończyło 58 osób. Najszybszy, z czasem 2:05:05, był Arek Petka, reprezentujący Klub Kolarski Lew Lębork. Kolejne miejsca na podium zajęli Michał Wyżlic (Komobike Scott) i Tomasz Marzec (Aktywna Fabryka).

Z kolei wśród pań miejsca na podium zajęły (od pierwszego): Katarzyna Kuczorska (TAKO Team), Jolanta Sosnowska-Dłoniak (WSKG Rowery Jamróz Montip Tea) i Joanna Kwiatkowska (oficer prasowy iławskiej komendy policji, Mundur Na Rowerze).

Michał Łęgowski zdobył tytuł najszybszego iławianina, wspomniana już Joanna Kwiatkowska - najszybszej iławianki, a Tomasz Jarczyk zwyciężył w klasyfikacji pracowników Lasów Państwowych.

DYSTANS KRÓTKI

Na tej trasie, o długości 35,6 km, rywalizowało 189 osób. Najszybszy był Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork) z czasem 1:16:18. Kolejni na mecie byli Marcel Sobczyk (Itom Klub Kolarski) i Hubert Labuda (Klub Kolarski Lew Lębork).

Wśród pań zwyciężyła Alicja Rolbiecka (LUCCONNECT Racing Team) przed Olgą Łukasiewicz (Hotel Krasicki Mtb Olsztyn Team) i Urszulą Mundzią.

Na tym dystansie najszybszy iławianin to Zbigniew Kołatka, najszybsza iławianka - Aurelia Waruszewska, a najszybszy pracownik Lasów Państwowych Jakub Grabara.

DYSTANS RODZINNY

Tę trasę, 8,4 km, ukończyło 69 osób. Tutaj zwycięzcami byli: wśród panów Kacper Bedra, Wojciech Ptaszkiewicz i Krzysztof Doroszewski, natomiast wśród pań Angelika Śląska, Sandra Wiśniewska i Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik.

Sandra Wiśniewska była jednocześnie najszybszą iławianką. Tytuł najszybszego iławianina zdobył natomiast Edward Zieliński. Wśród pracowników Lasów Państwowych na tym dystansie zwyciężyła Monika Ptaszkiewicz.

Pełne wyniki dostępne są na stronie firmy Domtel, która dokonała profesjonalnego pomiaru czasów przejazdu podczas tej imprezy - link.

Po zdjęcia (ze startu wyścigów) zapraszamy tutaj.